1. Anasayfa
  2. Dizi & Film

12 Popüler Netflix Dizisi

12 Popüler Netflix Dizisi
popüler netflix dizi
0

12 Popüler Netflix Dizisi

Tüm dünyaya yayılan korona virüsü nedeniyle evlere kapandığımız bu günlerde Popüler Netflix dizilerinin izlenme oranları da bir hayli çoğaldı. Online dizi ve film izleme platformu olan Netflix, kaliteli yapımlarla kullanıcılarına evde karantina günlerini rahat bir şekilde atlatmalarına olanak sağlıyor. Evde Canım Sıkılıyor Ne Yapabilirim? sorusuna verilebilecek popüler yanıtlardan biri olan ”yeni bir diziye başlamak”, Netflix yapımları sayesinde çok kolay bir hal aldı. Bu yazıda Netflix’te izleyebileceğiniz 12 popüler diziyi derledik.

13 Reasons Why – 13 Nedeni Neden

Bir romandan uyarlanan ve 2017 yılında Netflix orijinal yapımı olarak yayın hayatına başlayan 13 Reason Why, bir genç kızın intiharı ardından bıraktığı notları konu ediniyor. İntihar sonrasındaki bu notlar, genç kızın neden intihar ettiğine dair ipuçlarıyla devam ediyor.

Stranger Things – Yabancı şeyler

Baş rollerinde çocukların buluştuğu bir Netflix dizisi olan Stranger Things, Hawkins kasabasında olan yasadışı deneyleri ve kasabanın çocuklarının bu durum ile mücadelesini anlatıyor. 80’li yıllarda geçen dizi, başlarda ön yargıyla yaklaşılsa da izleyenleri oldukça sürükleyici bir maceraya sokuyor.

Lanet Dünyanın Sonu

Kara mizah kategorisindeki İngiliz yapımı The End of the Fucking World dizisi, öldürme arzusu ile yanıp tutuşan James ve hayattan bıkmış ve umursamaz Alyssa’nın beraber kaçmalarını konu ediniyor. Dizinin bölümleri 15 dakikadan oluşuyor ve 8 bölümde sezon bitiyor.

Altered Carbon – Değiştirilmiş Karbon

250 yıl boyunca buzda donmuş ve yıllar sonra başka bir bedende uyandırılmış bir mahkumu konu alan Altered Carbon dizisi, 10 bölümlük ilk sezonu ile geniş yankı uyandırmıştı. Bir süre ara verilen dizi, ikinci sezonuyla Netflix’e geri döndü. Aradan geçen zaman sonrasında dünyaya uyum sağlamak zaten güçken bir de bu mahkum özgür kalabilmek için bir cinayeti çözmek zorundadır.

Orange Is The New Black – Turuncu Yeni Siyahtır

Eskiden işlediği bir suç yüzünden hapse atılan ve hayatı değişen bir kadını konu edinen Orange Is The New Black, 6 sezondur yayınlanıyor. Mahkum kadınların yaşamlarını yakın markaja alan dizi, hala en sevilenler arasında yerini koruyor.

Perfume – Parfüm

Patrick Süskind’in ünlü Koku kitabından uyarlanan Perfume dizisi, Netflix’in yeni yapımlarından bir tanesi. Daha önce Perfüm adıyla sinemaya da uyarlanan bu kitap, şimdilerde Netflix’teki bir dizi olarak karşımıza çıkıyor. Bir şarkıcı cinayete kurban gitmiştir fakat vücudunda sadece koku bezleri çıkartılmıştır. Son derece şüpheli bir cinayet olduğu için dedektifler maktulün yatılı okulda kalan arkadaşlarını sorguya çeker.

La Casa de Papel

Yayınlandığı günden itibaren geniş bir hayran kitlesine ulaşan La Casa de Papel, ikinci sezonuyla Netflix’teki yayın hayatına devam ediyor. Büyük bir soygun planını konu alan dizide ekip para çalmayıp, para basacakları bir darphaneye giriyor.

Hill House’un Laneti

Korku kategorisindeki Netflix dizilerinden biri olan The Haunting of Hill House, seyirciyi hem ağlatıp hem de korkutan ender dizilerden. Kalabalık bir ailenin perili bir eve taşınmasını ve eve yıllar sonra dönmesini konu alan dizi, uzun zaman boyunca yoğun ilgi gördü.

The Crown – Taç

İngiltere Kraliçeliği görevini sürdüren Kraliçe 2. Elizabeth’in hayatını konu alan The Crown, oldukça sürükleyici ve merak edilen detayları gün yüzüne çıkaran bir yapım. Netflix’teki popüler dizilerden olan The Crown, 3.sezonuyla devam ediyor.

Sense8

Sıra dışı bir senaryoya sahip olan Netflix dizisi Sense8, telepati yoluyla birbirlerinin hayatlarını yaşayabilen 8 kişinin hikayesini konu ediniyor. Sürükleyici bir dizi olan Sense8, 2 sezon oynadıktan sonra 3.sezonu yayınlanmadı. Hayranları tarafından tepkiyle karşılanan bu durum karşısında özel bir final bölümü yapılarak dizi sonlandırıldı. Yani dizi toplamda 2 sezon + final bölümünden oluşuyor.

Snowpiercer

Oscar Ödülü’ne layık görülen ünlü yönetmen Bong Joon Ho’nun aynı isimli filminden uyarlanan yapım Netflix platformu izleyicilerinin uzun bir zaman merakla beklediği bir yapımdı. Dünyadaki ekosistemi değiştirmek için yapılan çalışmaların ters tepmesi ile dünya bir buz kütlesi haline gelmiş, belirli sayıdaki insanlar hiç bitmeyen bir tren yolculuğuna çıkmışlardır. Tren durursa dışarıda ki herkes gibi trenin yolcuları da donarak ölecektir. Tren içinde ki haksız hiyerarşi ve sınıf farkı arka vagondakilerin trenin işleyişine el atmaları ile çok farklı bir hal alır.

 

Anne With an E

Hali hazırda 3 sezonu bulunan hatta final yapmış olan dizi Netflix platformunun en iyi ve en önemli yapımlarından birisi konumundadır. Aynı isimli kitap’dan uyarlama olan dizi 19. yüzyılda yaşamış, anne ve babası ölmüş olan Anne’nin hayat ve yaşam mücadelesini anlatıyor.

Netflix

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir