1. Anasayfa
  2. Dekorasyon

5 Adet Kolay Dekorasyon Fikirleri

5 Adet Kolay Dekorasyon Fikirleri
0

Dekorasyon fikirleri, günümüzde her geçen gün daha fazla ilgi görmektedir. DIY (Do It Yourself) akımı, Türkiye’de de geniş bir kitleye ulaşmıştır. Kolay dekorasyon fikirleriyle hem eski malzemelerinizi değerlendirebilir hem de kendinize özel tasarımlar ortaya çıkartabilirsiniz.

Dekorasyon Fikirleri

Hayal gücü, el becerisi ve biraz da zaman gerektiren kolay dekorasyon fikirleri ile kendinize özel tasarımlar yapmanız mümkün. Hem bu listede sizin için hazırladığımız fikirleri uygulayabilir hem de bu fikirlerden yola çıkarak biraz değişiklik katabilirsiniz.

Anahtarları Oje İle Boyayın!

Dekorasyon fikirleri
Dekorasyon fikirleri

Anahtarlığınızda onlarca anahtar var ve ne aradığınızı bulamıyor musunuz? Anahtar kalabalığında aradığınız anahtarı tek seferde bulabilmeniz için basit ve etkili bir çözüm… Farklı renklerde ojeler kullanarak anahtarlarınızın üst kısmına boyayabilirsiniz. Hatta bu kısma birer harf veya işaret koyabilirsiniz. Bu yöntem sayesinde aradığınız anahtarı rahatça bulabileceksiniz.

Patlamış Ampulleri Vazoya Dönüştürün

patlamis ampulden vazo yapimi

Patlayan ampulleri çöpe atmak yerine birer kolay dekorasyon ürününe çevirmeye ne dersiniz? Oldukça şık ve dekoratif nesneler yapmak için patlayan ampulleri kullanabilirsiniz. Tırnak bakım seti, karga burun ve çekiç yardımıyla ampulün siyah alt kısmına dikkatlice kırarak açıyorsunuz. Ampulün içini boşaltıp, giriş kısmını tırnak bakım seti yardımıyla güzelce temizledikten sonra küçük vazonuz hazır.

Ateşböcekleriyle Dolu Kavanoz

led vazo kolay dekorasyon

Ateşböcekleriyle dolu bir kavanoz aydınlatmayı yapmaya ne dersiniz? Kolay dekorasyon ürünlerinden biri olan ateş böcekli kavanoz, kısa zamanda hazırlayabileceğiniz bir objedir. Birkaç adet boş kavanoz, fosforlu yapıştırıcı, sim ve led ışık sayesinde bu dekorasyon ürününü siz de evinizde yapabilirsiniz. Kavanozu açıp alt kısmına led ışık yerleştiriyoruz. Daha sonra iç yüzeylere fosforlu yapıştırıcı sürerek dağınık halde sim döküyoruz. Led ışığı açtığımız zaman lambamız hazır.

5 Adımda Paletten Sedir ve Masa Yapımı yazımızda sizlere paletlerden sedir ve masa nasıl yapılır detaylı bir şekilde anlattık.

Eski Dergilerden Tabure Yapımı

eski dergilerden tabure

Bazaların, masaların ve kitaplıkların alt kısmında çürümeye bırakılan eski dergileri kullanışlı bir hale getirmek ister misiniz? Cevabınız evetse eski dergilerden tabure yapımı ile bu işi rahatça halledebilirsiniz. Eski dergilerinizi ufak ayaklı bir tahtanın (kasa olabilir) üzerine yerleştirdikten sonra en üst kısma bir yastık koyuyoruz ve bunları kemer yardımıyla sıkıştırıyoruz. Kemerleri güzelce sabitledikten sonra tabureniz hazır.

Kahve Kokulu Mumlar

kahve kokulu mum yapma

Evde kahve kokulu mum yapımı sayesinde kahve severler güne daha güzel başlayacak. Hazır kahve kokulu mumlardan almak yerine cam saklama kabı içerisine kahve çekirdeği ve ortasına mum yerleştirerek evde kahve kokulu yapabilirsiniz.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir