1. Anasayfa
  2. Bakım & Güzellik

Evde Hazırlayabileceğiniz Aloe Vera Maskeleri

Evde Hazırlayabileceğiniz Aloe Vera Maskeleri
2

Aloe Vera maskelerinin ana maddesi olan Aloe vera bitkisi bir çok bölgede ölümsüzlük bitkisi olarak biliniyor. Eski Mısır’da güzellik iksiri olarak da kullanıldığı bilenen bitkinin insan sağlığı başta olmak üzere bakım ve güzellik alanında bir çok faydası bulunuyor.

Bakım ve güzellik için doğal çözümler arayanların evde bulabilecekleri malzemeler ile kısa sürede hazırlayabileceği aloe vera maskelerinin tariflerini derledik.

Aloe Vera Jeli Nasıl Çıkartılır?

Aloe Vera Maskeleri
Aloe Vera Maskeleri

Aloe vera bitkisinin yapraklarının içinde bulunan bu mucizevi jeli çıkartmak çok basit. Jeli çıkartmak için bir bıçak ile aloe vera yaprağını uzunlamasına olacak şekilde iki parçaya ayırıyoruz. Burada aloe vera jeli karşımıza çıkıyor ve jeli yapraktan sıyırarak bir kaseye koyuyoruz. İşte aloe vera jelini çıkartmak bu kadar basit.

Aloe Vera Maskeleri

Yağlı ve Akneli Ciltler İçin Aloe Vera Maskesi

İki tane aloe vera yaprağının jelini çıkartın ve çıkarttığınız jelleri bir blander içerisine koyun. Üzerine yarım limonun suyunu sıkın ve bir dakika kadar karıştırın. Hazırlamış olduğunuz maskeyi cildinize sürün ve iyice yedirin. 15 dakika bekledikten sonra ılık su ile maskeyi uyguladığınız bölgeyi durulayın. İsterseniz bu maskeyi saçınıza da sürebilirsiniz. Bunun için jeli saç diplerinden başlayacak şekilde tüm saçınıza sürün ve 20 dakika bekledikten sonra soğuk su ile saçlarınızı yıkayın.

 

Hassas Ciltler İçin Aloe Vera Maskesi

Aloe Vera Maskeleri
Aloe Vera Maskeleri

İki aloe vera yaprağının jelini çıkartın ve blander’ın içene koyun. Blander içine 1 tatlı kaşığı bal ve 1 tatlı kaşığı zeytinyağı ekleyerek bir dakika kadar karıştırın. Hazırladığınız maskeyi cildinize güzelce yedirerek uygulayın. 15 dakika bekledikten sonra ılık su ile durulayın. Hassas ciltler için aloe vera jel maskesini haftada iki defa uygulayabilirsiniz.

Kuru Ciltler İçin Aloe Vera Maskesi

Aloe Vera Maskesi
Aloe Vera Maskesi

İki aloe vera jelini blander içine koyun ve üzerine 3 tatlı kaşığı yoğurt ve 5 yemek kaşığı salatalık suyu ilave edin. 2 dakika karıştırdıktan sonra hazırladığınız maskeyi cildinize uygulayın ve iyice yedirin. 20 dakika bekledikten sonra ılık su ile cildinizi durulayın. Hazırladığınız bu maskeyi haftada üç defa aralıklarla uygulayabilirsiniz.

Siyah Nokta Önleyici Aloe Vera Maskesi

Aloe Vera Maskeleri
Aloe Vera Maskeleri

Yarım salatalığın kabuğunu soyarak dilimleyin ve blander’ın içine koyun. Dilimlediğiniz salatalığı 30 saniye kadar blander’dan geçirdikten sonra içine bir aloe vera yaprağının jelini, 2 tatlı kaşığı bal, 4 tatlı kaşığı yoğurt ve yarım limon suyu ekleyerek 1 dakika karıştırın. Blander’ın içine koyduğunuz tüm malzemeler iyice karıştıktan sonra içine 2 yemek kaşığı kil ilave ederek hazırladığınız maske macun kıvamına gelene kadar karıştırın. Hazırlamış olduğunuz maskeyi cildinize kalın bir tabaka halinde uygulayın ve 20 dakika bekledikten sonra soğuk su ile durulayın. Siyah nokta önleyici aloe vera maskesini haftada 1 defa uygulayabilirsiniz.

Evde Doğal Dezenfektan Nasıl Yapılır yazısını okudunuz mu?

Kırışıklık Önleyici Aloe Vera Maskesi

Aloe Vera Maskeleri
Aloe Vera Maskeleri

İki adet aloe vera yaprağının jelini çıkartarak blander’ın içine atın. Bir yumurtanın beyazını ayırarak blander’ın içine atın ve iyice karıştırın. Hazırladığınız karışımı cildinize uygulayın ve vücudunuzda yüksek bir gerilme hissedene kadar bekleyin. Ardından cildinizi soğuk su ile durulayın. Bu maskeyi haftada bir defa uygulayabilirsiniz.

Lekeli Ciltler İçin Aloe Vera Maskesi

Aloe Vera Maskeleri
Aloe Vera Maskeleri

İki adet aloe vera yaprağının jelini çıkartın ve 2 yemek kaşığı gül suyuyla birlikte blander’ın içine atarak karıştırın. Hazırladığınız maskeyi cildinize uygulayın ve iyice yedirin. 25 dakika bekledikten sonra cildinizi soğuk su ile durulayın. Lekeli ciltler için önerdiğimiz bu aleo vera maskesini haftada 3 defa kullanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (2)

  1. aloe veranın kendisi tek yeterli gelir mi sizce yani ben şuan aloevera yetiştiriyorum bir saksıda sırf içersindeki jeli direk kesip kullanmak için bunu görünce aceba yeterli gelmeyebilir mi diye düşündüm

    • 03/02/2021

      Aloe vera tek başına yeter aslında düzenli ve bilinçli kullanılırsa tabi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir