1. Anasayfa
  2. Dizi & Film

Ben, Robot Film İncelemesi

Ben, Robot Film İncelemesi
Ben Robot Filmi Hakkında
0

Merhaba değerli okuyucularımız, bu yazımızda genel olarak size; Ben Robot Filminin Konusu Ne? Türü Ne? Dizi – Film Sitelerinin Filme Verdiği Puanlar Ne? Başlıkları ile ilgili yazı yazdık iyi okumalar.

Ben Robot Filminin Konusu
Ben Robot Filmi Hakkında

Ben, Robot Filmi Hakkında

8 Ekim 2004 tarihinde gösterime girerek seyirciyle buluşan Ben Robot filmi, Alman ve Amerikan ortak yapımı bir filmdir. Aksiyon, bilim kurgu ve gizem türlerinin bir arada yer aldığı sinema filmi 115 dakika sürmektedir. Filmin yönetmen koltuğunda gördüğümüz isim Alex Proyas. Filmin senaryosu Jeff Vintar ile Akiva Goldsman’a aittir. Yapımcılığı ise aynı zamanda başrol olan Will Smith ile Wyck Godfrey üstlenmiş bulunmakta. Filmin ana oyuncuları Will Smith, Simon Baker, Shia LaBeouf, James Cromwell ve Bridget Moynahan’dır.

 

Ben, Robot Filminin Konusu Ne?

Filmin öyküsüne göre 2035 yılında robotlar ve insan hayatı birbirine bağımlı hale gelir. Robotlar ayrılmaz bir bütündür. Aynı zamanda insanların robotlara olan güveni zirvededir çünkü robot olmanın üç temel koşulu vardır. Bu koşullardan ilki robotların insana zararının dokunmayacağıdır. İkincisi robotlar insanlara her zaman biat ederler. Üçüncüsü de ilk iki kuralın sınırlarını aşmadan varlıklarını korurlar. Ama psikolojik sorunları olan paranoyak bir dedektif robotlara güvenmemekte ve işlenen suçlarda onların parmağı olduğunu düşünmektedir. Psikolojik yardım alarak gerçeği bulmaya çalışır.

 

Ben, Robot Filminin Türü Ne?

2004 Amerika Birleşik Devletleri ve Alman ortak yapımı olan ve genel olarak Bilim Kurgu türünde olan Ben Robot filmi: Bilim Kurgu, Aksiyon, Dram, Gizem ve Gerilim türündedir.

 

Dizi – Film Sitelerinin Ben, Robot Filmine Verdikleri Puanlar

Gösterime girmiş olduğu 8 Ekim 2004 tarihinden bu yana birçok kişi tarafından izlenen ve beğenilen Ben Robot filmine Dizi- Film Sitelerinin verdiği puanlar şu şekilde:

  • IMDb: Yaklaşık olarak 510.000 film severin puanladığı Ben Robot filmi, ortalama olarak 10 üzerinden 7,1 puan aldı.
  • BeyazPerde.com: 1540 tane eleştirmenin puanladığı Ben Robot filmi, 5 üzerinden 4,3 puan aldı.
  • RottenTomatoes.com: RottenTomatoes.com sitesinde yer alan 225 tane eleştirmenin puanladığı film ortalama olarak 100 üzerinden 56 puan aldı.
  • Sinemalar.com: 2412 izleyicinin ve eleştirmenin Sinemalar.com üzerinden puanladığı film 10 üzerinden 8.3 puan almıştır.

 

Bu yazımızda sizin için; Ben Robot Filminin Konusu Ne? Türü Ne? Dizi – Film Sitelerinin Filme Verdiği Puanlar Ne? Konuları ile ilgili bilgi verdik, okuduğunuz için teşekkür ederiz. Film incelemelerine Dizi & Film kategorisinden ulaşabilirsiniz

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir