1. Anasayfa
  2. Finans

En Uygun İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar Ve Faiz Oranları

En Uygun İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar Ve Faiz Oranları
En Uygun Ihtiyaç Kredisi Veren Bankalar
0

İhtiyaçları için paraya ihtiyacı olanlara bankalar kredi vermektedir. Bu krediler ihtiyaca göre değişmektedir. Ev almak isteyenlere konut kredisi, araba almak isteyenlere taşıt kredisi ve bir ihtiyaç doğrultusundaki krediye de ihtiyaç kredisi denmektedir. İhtiyaç kredisi tatil, okul masrafları, düğün gibi her türlü gereksinimde şartların taşındığı takdirde bankalardan çekilebilmektedir. Her banka kredi vermektedir. Fakat her bankanın kredi faiz oranları ve vadeleri farklıdır. En uygun ihtiyaç kredisi veren bankalar ve faiz oranları sizin için araştırıldı.

İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

  • İlk olarak ziraat bankası insanların gereksinimlerini karşılamak amacıyla ihtiyaç kredisi veren bankalardan biridir. Vade oranı ise 60 aya kadar sunulmuştur. Kredi başvurusu için müşterilerden bazı evraklar istenmektedir. Bu evraklar başvuru formu, gelir durumunu gösteren belge ve kimlik fotokopisidir. Aynı zamanda müşterinin bir kefil de göstermesi gerekmektedir. Kredinin miktarı ise gelir durumu ile ilgilidir. Kredi aylık taksitlerinin miktarı maaşın %50sinden fazla olamaz. Ve ihtiyaç kredisi maksimum 30 bin TL olarak verilmektedir.12 ay vade ile 30 bin TL kredi için 1,05 oranında faiz vardır.60 ay vade ile yine aynı miktarı çekmek istediğinizde ise faiz oranı yine aynı 1,05dir.
  • Halkbank da yine aynı şekilde başvuru için kimlik ve gelir durumunu gösteren evraklar istemektedir. Halkbank’tan ihtiyaç kredisi için çekebileceğiniz maksimum tutar ise 50 bin TL’dir. Bu bankanın faiz oranı ise 1,07’dir. 50 bin TL’yi 12 ay vade ile ya da 60 ay vade ile çekseniz de faiz oranı 1,07 olarak sabittir.
  • İş bankası da ihtiyaç kredisi veren bankalardan biridir. Krediye başvurmak için şubeye gitmeden SMS ile de başvuru yapabilirsiniz. Başvuru onaylandığında ise kredi işlemleri için şubeye gitmek gereklidir. Bu bankada da diğer bankalardan istenilen evrakların aynısı istenmektedir. Azami vade 60 ay olarak belirtilmiştir. Maksimum çekilebilecek tutar ise 50 bin TL’dir. Faiz oranı ise 60 ay vade de 0,99 olarak belirlenmiştir. En uygun ihtiyaç kredisi veren bankalar ve faiz oranları sıralamasında ilk sıradadır.
  • Vakıfbank’ta ihtiyacı olan müşterilere ihtiyaç kredisi imkânını sunan bir bankadır. Her türlü ihtiyaç için bu kredi kullanılabilir. Azami vade sayısı 60 ay olarak belirtilmiştir. Ödeme dönemleri ise diğer bankalardan değişik olarak her ay ya da üç ayda bir şekilde ödeme yapılabilir. Kredi kullanacak kişiye hayat sigortası yapılmaktadır. Ve bir teminat ya da kefil istenmektedir. Kredi için alt sınır 3 bin TL üst sınır ise 120 bin TL’dir. Vakıfbank’ın faiz oranları ise 1,05 oranındadır.
  • En uygun ihtiyaç kredisi veren bankalar ve faiz oranları kategorisinde 0,99 faiz oranı ile TEB bankası vardır. TEB bankasının da vade sayısı 60 ay olarak belirlenmiştir. Bankanın istediği belgeler maaş bordrosu ve kimlik fotokopisidir.
  • Denizbank kredi başvuruları hemen bir gün içinde sonuçlanmaktadır. Sonuç olumlu olduğu takdirde istenilen belgeler ile şubelere gidip krediyi çekebilirsiniz. Denizbank herkesten kefil istememekte sadece gerekli görüldüğü durumlarda kefil ve teminat isteyebilmektedir. Denizbank’ın ihtiyaç kredisi için belirlediği faiz tutarları 1,59’dur. Örnek olarak 25 bin TL kredi için 24 ay vade ile kredi çekilmek istendiğinde aylık faiz oranı 1,59 aylık ödeme miktarı ise 1.308 olarak belirlenmiştir.

En uygun ihtiyaç kredisi veren bankalar ve faiz oranları bu şekildedir. İhtiyaç kredisi için en uygun faiz oranlarına sahip bankalar TEB ve İş bankasıdır. Kredi çekmek için sicilin temiz olması ve kredi notunun yüksek olması gerekmedir. Bu şartlar taşındığında ve ödeyebilecek durumda olduğu gösterildiğinde kredi çekilebilir.

İlginizi çekebilir

Banka Kara Listesinden Nasıl Çıkılır?

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir