1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Google Meet Nedir? Ne İşe Yarar?

Google Meet Nedir? Ne İşe Yarar?
Google Meet
0

Google Hangouts Meet olarak da bilinen Google Meet, düzinelerce kişinin aynı sanal toplantıya katılmasına ve internet erişimi olan her yerden birbirleriyle konuşmasına veya video paylaşmasına izin vermek için tasarlanmıştır.

İşletmeler ve diğer kuruluşlar tarafından kullanılmak üzere tasarlanmıştır ve aynı binada çalışmayan meslektaşların iletişim kurması için harika bir yoldur.

Bir Google Hangouts Meet  düzenleyicisi, ekranındaki her şeyi bir görüşmedeki herkesle paylaşabilir ve herhangi bir katılımcı istediği zaman katılarak kendi ses ve / veya video beslemesini istediği zaman kapatabilir.

  • Google Hangouts Meet, öncelikle iş ve ofis kullanımı için tasarlanmış bir görüntülü sohbet hizmetidir ve iş arkadaşlarının görüntülü ve yazılı olarak sohbet etmesini sağlar.
  • Google’ın diğer birçok ürününün aksine, kullanıcı başına ayda 6 ABD dolarından başlayan bir Google Hangouts Meet hesabı için ödeme yapmanız gerekir.
  • Bir Google Hangouts Meet Basic hesabı, aynı anda en fazla 25 kişiyle görüşme yapmanıza izin verirken, daha yüksek üyelik katmanları sınırı bir defada 100’e çıkarır.

Google Meet’in maliyeti

Bir Google Meet oturumu oluşturmak ve ev sahipliği yapmak için, “temel” düzeyinde aylık 6 ABD doları olan ücretli bir G Suite hesabına sahip olmanız gerekir . Bununla birlikte, standart bir Google hesabına sahip olan herkes Google Meet toplantılarına katılabilir ve katılabilir.

G Suite’in birkaç farklı üyelik katmanı vardır ve ne kadar çok öderseniz, tek bir Google Meet görüşmesinde o kadar çok kişiye sahip olabilirsiniz.

  • G Suite Basic , belirtildiği gibi, kullanıcı başına aylık 6 ABD dolarıdır. Bununla aynı anda 25 kişiye kadar görüşebilirsiniz.
  • G Suite Business, kullanıcı başına aylık 12 ABD dolarıdır. Bununla aynı anda 50 kişiye kadar görüşebilirsiniz.
  • G Suite Enterprise, kullanıcı başına aylık 25 ABD dolarıdır. Bununla aynı anda 100 kişiye kadar görüşebilirsiniz.

Kaynak 1

Teknoloji bölümüne göz atmayı unutmayın.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir