1. Anasayfa
  2. Finans

Kredi Notu Kaç Ayda Yükselir?


0
Kredi Notu Kaç Ayda Yükselir
Kredi Notu Kaç Ayda Yükselir

 

Evde kaldığımız şu zamanlarda korona virüsün etkisiyle milyonlarca insan işinden oldu ve borçlar giderek arttı.Vatandaşlarımız borçlarını ödeyebilmek için çareyi kredi başvurusu yapmakta buldu ancak birçok başvuru kredi notu düşük olduğu için reddedildi. Bende bunu düşünerek bu yazıyı yazmaya karar verdim.Bu yazımda sıkça sorulan sorular olan kredi notu kaç ayda yükselir, 3 ayda kredi notu yükseltme yolları, kredi notu ayın kaçında güncellenir, kredi notu nasıl yükselir sorularının cevaplarını bulacaksınız.

Ayrıca kredilerle ilgili diğer yazılarımı okumanızı şiddetle tavsiye ediyorum.

 

>> Kredi Başvurusu Neden Onaylanmaz ?

>> Kredi Borcu Yapılandırma

>> Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar

>> Kredi Sicili Ne Zaman Düzelir

 

Kredi Notu Kaç Ayda Yükselir?

 

Kişilerin geçmiş banka işlemleri ve ödeme performansı üzerinden hesaplanan kredi notu bugün herkes için önemli bir faktör oldu. Kredi notunun etkisi sadece bankalardan kredi çekerken değil günlük hayatta araç-ev kiralama, senetle beyaz eşya alma gibi yaşayacağımız birçok meselede karşımıza çıkıyor. Kredi notu; 0 ile 1900 arasında puanlanan kredi not sistemidir. Kredi notunu düşüren sebeplerin başında ise vadesi geçen borçlarınızın ödenmemesi geliyor. Bu kadar önem arz eden bir konuda dikkatle hareket etmek ve ödemelerimizi aksatmamak çok önemli. Öncelikle yapmanız gereken şey; kredi puanınızın kaç olduğunu öğrenmektir.

 

Kredi Notu Öğrenme

 

Kredi kartı ödemelerinizi ve faturalarınızı aksatıyorsanız kredi notunuzun düşük olma olasılığı çok yüksektir. Ancak bundan emin olmak için findeks üzerinden kredi notunu öğrenme işlemi yapabilirsiniz. BDDK’ya bağlı güvenli bir seçenek olan findeks, size aynı zamanda bir risk raporu analizi çıkartarak şartlarınıza uygun kredi notunuzu yükseltebilecek en iyi olasılıkları size sunar. Kredi notunuz düşükse ve uzman birinden danışmalık almak istiyorsanız findeks not danışmanlığı size faydalı olacaktır. E-devlet üzerinden de kredi notu öğrenmek mümkün. Ayda bir kere ücretsiz olarak alabileceğiniz bu hizmette size ayrıntılı bir risk raporu sunuluyor. Ancak durumunuz değerlendirilerek kredi notunu yükseltmenin yolları söylenmiyor.

 

Kredi Notu Hızlı Yükseltme

Doğru yöntemler uygulandığı takdirde kredi notu hızlı yükseltmek aslında mümkün. Bankalara karşı yapılması gerekenleri istikrarlı bir şekilde sürdürebilirseniz 6 ay gibi kısa sürede kredi notunuz yükselecektir.

  • Kredi ödemelerini yapılandırarak düzenli ödemeye başlayın. Bir ay ödemeyi geciktirdiğiniz zaman bankanıza gidip yeniden yapılandırma işlemini başlatın.

  • Nakit kullanımını azaltın. Alışverişlerinizi sürekli kredi kartı ile yapın ancak ay sonu ekstrelerinizi mutlaka ödeyin. Bu bankaların size yeniden güven duyması için çok önemli.

  • Kartınıza otomatik fatura talimatı ekleyin. Ve bunun da ödemelerini aksatmayın.

  • Hesabınızdaki paraların tamamını çekmeyin. Bir miktar mutlaka bulundurun. Ortalama olarak 300 TL bile kredi notu yükseltmek için bir fark oluşturacak.

  • Eğer şartlarınız el veriyorsa küçük meblağlarda da olsa adınıza kayıtlı olan bir mal edinin. Bu 2. el eski model bir araba da olabilir. Alım gücünüz yoksa başkasının adına kayıtlı bir malı kendi adınıza da geçirebilirsiniz. Böylece kısa sürede kredi notunuz hızlıca yükselecektir.

 


 

Bu yazımda kredi notu kaç ayda yükselir, 3 ayda kredi notu yükseltme yolları, kredi notu ayın kaçında güncellenir, kredi notu nasıl yükselir sorularının cevaplarını kısa bir şekilde anlattım. Umarım kredi notu kaç ayda yükselir yazımın size faydası dokunur.

Gelsin paralar bölümünde evde para nasıl kazanılır ile ilgili birçok yazı paylaşacağım yeni yazılarımı mutlaka okuyun.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir