1. Anasayfa
  2. Dizi & Film

Operasyon Valkyrie Filminin Konusu Ne? Türü Ne?

Operasyon Valkyrie Filminin Konusu Ne? Türü Ne?
Operasyon Valkyrie 2
0

Merhaba değerli okuyucularımız, bu yazımızda genel olarak size; Operasyon Valkyrie Filminin Konusu Ne? Türü Ne? Dizi – Film Sitelerinin Filme Verdiği Puanlar Ne? Başlıkları ile ilgili yazı yazdık iyi okumalar.

 

Operasyon Valkyrie Filmi Hakkında

Operasyon Valkyrie filmi, 2008 yılında ABD ve Almanya tarafından ortak olarak oluşturulan bir filmdir. Bryan Singer’in yönetmiş olduğu filmin başrolünde Tom Cruise yer almaktadır. Film 2. Dünya Savaşı sonlarında Adolf Hitler’e yapılan suikast girişimlerinden esinlenerek ortaya çıkarılmış gerçek bir öyküyü yansıtmaktadır.

 

Operasyon Valkyrie Filminin Konusu Ne?
Operasyon Valkyrie Filminin Konusu Ne?

 

Operasyon Valkyrie Filminin Konusu Ne?

İkinci dünya Savaşı hız kesmeden devam ederken tüm Nazi Almanya’sı, Almanya halkı, subaylar ve ordu Adolf Hitler’in dünyayı ele geçirebilmesi için destek olmakta ve peşlerinden gitmektedir. 1942 yılına değin her şey yolunda olup Naziler hız kesmeden yollarına devam etmektedirler. 1944 yılına gelindiği zaman ise Almanya savaştan dolayı yorgun düşmüş, ağır kayıplar vermiştir. Alman ordularının başında bulunan Tom Cruise’un hayat verdiği Albay Claus von Stauffenberg, Adolf Hitler’e bir suikast düzenleme girişiminde bulunur.

Hitler’in toplantı yapacakları alana bomba yerleştirmiştir ve bomba patlamıştır. Ancak bu durumdan şans eseri Hitler yaralı olarak kurtulmayı başarabilmiştir. Hitler’in öldüğünden emin olan Albay Stauffenberg, Valkyrie Operasyonu için düğmeye basar. Hitler’e karşı isyan eden subaylar bir gün Hitler’in ölmediğini öğreneceklerdir.

 

Operasyon Valkyrie Filminin Türü Ne?

Operasyon Valkyrie filmi, 2008 yılı Amerika Birleşik Devletleri yapımı 2. Dünya Savaşı konusu edinen, genel olarak Savaş ve Tarihi Drama konuları işlenen film: Savaş, Dram, Gerilim, Politik Gerilim, Tarihi Drama türündedir.

 

Dizi – Film Sitelerinin Operasyon Valkyrie Filmine Verdikleri Puanlar

İkinci Dünya Savaşı döneminin Almanya’sında geçen ve Tom Cruise, Bill Nighy gibi önemli aktörlerin oyanmış olduğu Operasyon Valkyrie filmi, Gösterime girmiş olduğu 2008 tarihinden bu yana birçok kişi tarafından izlenen ve beğenilmiştir. Dizi- Film Sitelerinin Operasyon Valkyrie filmine verdiği puanlar şu şekilde:

  • IMDb: Yaklaşık olarak 232.000 film severin puanladığı Operasyon Valkyrie filmi, ortalama olarak 10 üzerinden 7,1 puan aldı.
  • BeyazPerde.com: 677 tane eleştirmenin puanladığı film, 5 üzerinden 4 puan aldı.
  • RottenTomatoes.com: 199 tane eleştirmenin puanladığı film ortalama olarak 100 üzerinden 62 puan aldı.
  • Sinemalar.com: Sinemalar.com sitesinde yer alan 1345 izleyicinin ve eleştirmenin puanladığı film 10 üzerinden 8,3 puan almıştır.

Bu yazımızda sizin için; Operasyon Valkyrie Filminin Konusu Ne? Türü Ne? Dizi – Film Sitelerinin Filme Verdiği Puanlar Ne?  Konuları ile ilgili bilgi verdik, okuduğunuz için teşekkür ederiz. Film incelemelerine Dizi & Film kategorimizden göz atabilirsiniz.

7.6
Evdeneyapilir.com Editörlerinin Değerlendirmesi

Anlamlı olduğu kadar siyasi yönü ağır basan bir film olduğundan biraz puan kırıyoruz.

  • İyi 7.6
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir