1. Ana Sayfa
  2. Dizi & Film
  3. Şaşkın Damat Filminin Konusu Ne? Türü Ne? İzleyicilerin Filme Verdiği Puanlar Ne?

Şaşkın Damat Filminin Konusu Ne? Türü Ne? İzleyicilerin Filme Verdiği Puanlar Ne?


Bu yazımızda sizin için; Şaşkın Damat Filminin Konusu Ne? Türü Ne? İzleyicilerin Filme Verdiği Puanlar Ne? Konuları ile ilgili bilgi verdik, iyi okumalar.

Arınma Gecesi Film İncelemesi
Önerilen Yazı
The Purge – Arınma Gecesi Film İncelemesi

Şaşkın Damat Filmi Hakkında

Şaşkın Damat, yönetmenliği Zeki Ökten tarafından yapılan ve başrollerini Kemal Sunal’ın ve Meral Zeren’in paylaştığı 1975 yapımı bir filmdir. Komedi türünde yapılan Şaşkın Damat izleyenleri farklı dünyalara götürüyor ve didaktik çıkarımlar yapmasını sağlıyor aynı zamanda.

Şaşkın Damat Filminin Konusu Ne?

Kemal Sunal’ın can verdiği Abdi karakteri saf bir bahçıvandır. Abdi’nin patronu oldukça zengin bir adamdır. Meral Zeren’in canlandırdığı Serpil karakteri ise zengin amcasını sık sık ziyaret etmeye çalışan, kendini namuslu ve düzgün bir kız gibi göstermeye çalışan biridir. Ailesiyle alışılmışın dışında uçarı bir yaşam tarzı olan Serpil’in ve ailesinin tek istedikleri amcanın mirasıdır.

Gerçekleri fark etmesi uzun sürmeyen amca ise bu aileye iyi bir ders vermek ister ve Serpil’in Abdi ile evlenmesini aksi takdirde mirasından mahrum bırakacağını söyler. Başka bir çaresi kalmayan Serpil Abdi ile evlenmeyi kabul eder. Abdi içten içe Serpil’e hayranlık duymaktadır ancak Serpil için tersi bir durum söz konusudur. Serpil Abdi’yi hayatından uzak tutabilmek için elinden geleni yapar ve olaylar bunun etrafında gelişir. 

Şaşkın Damat Filminin Türü Ne?

1975 yapımı ve genel olarak komedi türünde çekilmiş Şaşkın Damat filmi: Komedi ve Güldürü türündedir.

İzleyicilerin Şaşkın Damat Filmine Verdikleri Puanlar

Başrolünde Kemal Sunal‘ın yer aldığı 1975 yapımı Yeşilçam filmine izleyiciler tarafından verilen puanlar anlar şu şekilde:

  • IMDb: 2421 film severin puanladığı Şaşkın Damat mi, ortalama olarak 10 üzerinden 6,9 puan aldı.
  • BeyazPerde.com: BeyazPerde.com sitesinde yer alan izleyicilerin puanladığı film, 5 üzerinden 3,1 puan aldı.
  • Sinemalar.com: Sinemalar.com sitesinde yer alan 406 izleyicinin ve eleştirmenin puanladığı film 10 üzerinden 8,3 puan almıştır.

Bu yazımızda sizin için; Şaşkın Damat Filminin Konusu Ne? Türü Ne? İzleyicilerin Filme Verdiği Puanlar Ne?  Konuları ile ilgili bilgi verdik, okuduğunuz için teşekkür ederiz

Daha fazla Film & Dizi için buraya tıklayın.

Yorum Yap

Yorum Yap