1. Anasayfa
  2. Dizi & Film

Shooter :Tetikçi Film İncelemesi

Shooter :Tetikçi Film İncelemesi
Shooter inceleme
0

Merhaba değerli okuyucularımız, bu yazımızda sizin için; Tetikçi (Shooter) Filminin Konusu Ne? Türü Ne? Dizi – Film Sitelerinin Filme Verdiği Puanlar Ne?  Konuları ile ilgili yazı yazdık, iyi okumalar.

 

Tetikçi (Shooter) Filmi Hakkında

2007 ABD yapımı olan film 11 Mayıs 2007 tarihinde vizyona girmiştir. Aksiyon, gerilim, dram ve gizem içerikli film 124 dakika sürmektedir. Antoine Fuqua’nın yönetmenliğini yaptığı filmin oyuncuları Kate Mara, Mark Wahlberg, Rhona Mitra, Danny Glover, Michael Pena olarak karşımıza çıkmaktadır. Senaristliğini Jonathan Lemkin ve Stephen Hunter’in yaptığı filmin yapımcıları Lorenzo Di Bonaventura ve Ric Kidney’dir.

 

Tetikçi (Shooter) Filminin Konusu Ne?

En iyi olduğu alan olan ve tecrübesine ihtiyaç duyulan, bir zamanlar için ün salmış keskin nişancılardan olan Mark Wahlberg artık bu işi bırakmıştır. Ancak bir gün bu keskin nişancıdan son bir görev yapması için işine geri dönmesi istenir. Mark bu işi kabul eder ancak kısa süre içinde kendisine verilen görevdeki esas hedefi kavrayacaktır. Kendisine verilmiş olan bu görevdeki esas amaç Amerikan Başkanı’na yönelik bir suikast düzenlemektir. Mark ise bu şartlar altında misyonunu tamamen değiştirecektir. Kendisine bu komplonun sırlarını çözmeyi ve Amerikan Başkanı’nın başına gelecek tehlikelerden korumayı amaç edinir. Bu film bir roman olan Point of Impact isimli eserden uyarlanarak çekilmiştir.

 

Tetikçi (Shooter) Filminin Türü Ne?

Tetikçi (Shooter) filmi, 2007 yılı Amerika Birleşik Devletleri yapımıdır. Genel olarak Dram ve Gerilim ağırlıklı olan film: Aksiyon, Dram, Gerilim, Politik Gerilim, Polisiye türündedir.

 

İzleyicilerin Tetikçi (Shooter) Filmine Verdikleri Puanlar

İkinci Dünya Savaşı döneminin Almanya’sında geçen ve Tom Cruise, Bill Nighy gibi önemli aktörlerin oyanmış olduğu Tetikçi (Shooter) filmi, vizyona girmiş olduğu 2007 tarihinden bu yana birçok kişi tarafından izlenen ve beğenilmiştir. İzleyicilerin Tetikçi (Shooter) filmine verdiği puanlar şu şekilde:

  • IMDb: Yaklaşık olarak 317.000 film severin puanladığı Tetikçi (Shooter) filmi, 10 üzerinden 7,2 puan aldı.
  • BeyazPerde.com: 1405 tane izleyicinin puanladığı film, 5 üzerinden 4,4 puan aldı.
  • RottenTomatoes.com: 150 tane eleştirmenin puanladığı film ortalama olarak 100 üzerinden 47 puan aldı.
  • Sinemalar.com: Sinemalar.com sitesinde yer alan 2929 izleyicinin ve eleştirmenin puanladığı film 10 üzerinden 8,3 puan almıştır.

 

Bu yazımızda sizin için; Tetikçi (Shooter) Filminin Konusu Ne? Türü Ne? İzleyicilerin Filme Verdiği Puanlar Ne?  Konuları ile ilgili bilgi verdik, okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Diğer film incelemelerine Dizi & Film kategorimizden göz atabilirsiniz.

Shooter - Tetikçi
Shooter 2 gelecek mi e1625394935553

Director: Antoine Fuqua

Date Created: 2024-05-19 16:58

Editörün değerlendirmesi:
7.9
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir