1. Anasayfa
 2. Dizi & Film

Shrek 2 Film İncelemesi

Shrek 2 Film İncelemesi
Shrek 2 film incelemesi
3

Bu yazımızda: Shrek 2 Filminin Konusu Ne? Türü Ne? Dizi – Film Sitelerinin Filme Verdiği Puanlar Ne?  Başlıkları ile ilgili bilgi vereceğiz, iyi okumalar.

thumbnail
Önerilen Yazı
Oyuncak Hikayesi 2 Film İncelemesi

Shrek 2 Filmi Hakkında

Shrek 2, yönetmenliğini Andrew Adamson, Conrad Vernon ve Kelly Asbury’nin yaptığı 2004 yapımı bir ABD filmidir. Film süresi 93 dk olan bu yapım tür olarak komedi, fantastik, macera ve aile kategorisine girmektedir. Filmin orijinal seslendirenleri Cameron Diaz, Antonio Banderas olmakla birlikte, filmin Türkçe seslendirilmesinde Mehmet Ali Erbil ve Okan Bayülgen yardımcı olmuştur.

Shrek 2 Filminin Konusu Ne?

Shrek 2, birinci filmin devamı niteliğinde olup seyirciden büyük bir beğeni toplamıştır. Shrek ve Fiona’nın balayından dönüşüyle başlayan film, daha sonra ise Fiona’nın Uzak Ülke de yaşayan kral babasından bir davet mektubu alması ve bu davetin üzerine kocası ile eşeği yanına alıp yola koyulması ile devam etmektedir.

Prensesin geleceği haberi üzerine ülkede büyük bir heyecan ve mutluluk yaşanmaktadır. Herkes merakla bu yeni çiftin gelişini beklemektedir. Fakat aynı zamanda Fiona’nın ailesini de büyük bir sürpriz beklemektedir. Çünkü damatları hiç bekledikleri gibi değildir ve prenses olan kızları çok değişmiştir. Bu durumdan hiç memnun olmayan kral ise durumu kendi lehine çevirmek ve planlarını gerçekleştirmek için prensesin vaftiz annesinden, hayalini kurduğu damat olan yakışıklı prensten ve canavar avcısı kimliğiyle tanınan çizmeli kediden yardım istemektedir. Böylelikle kahramanlarımızı bekleyen büyük bir macera başlamaktadır. 

Shrek 2 Filminin Türü Ne?

Amerika Birleşik Devletleri yapımı animasyon filmi Shrek 2: Animasyon, Çocuk, Macera, Komedi ve Fantastik türündedir.

Dizi – Film Sitelerinin Shrek 2 Filmine Verdikleri Puanlar Ne?

İlk filmi kadar başarılı animasyon filmi olan ve vizyona girdiği günden beri birçok kişi tarafından beğenilen Shrek 2 animasyon filmine Dizi- Film Siteleri tarafından verilen puanlar şu şekilde:

 • IMDb: animasyon film serisi olan Shrek 2 Filmine IMDb sitesi üzerinden puanlayan yaklaşık 430.000 izleyici ve eleştirmenin verdiği puan ortalama olarak 10 üzerinden 7,2 puan.
 • BeyazPerde.com: sitede yer alan 1666 tane eleştirmenin ve izleyicinin puanladığı animasyon filmi, 5 üzerinden 4,4 puan aldı.
 • RottenTomatoes.com: Sitede yer alan 237 tane eleştirmenin puanladığı Shrek 2 filmi 100 üzerinden 89 puan aldı.
 • m.sinemalar.com: 2119 kişinin puanladığı Shrek 2 filmi, 10 üzerinden 8,3 puan aldı.

Bu yazımızda: Shrek 2 Filminin Konusu Ne? Türü Ne? Dizi – Film Sitelerinin Filme Verdiği Puanlar Ne?  Başlıkları ile ilgili bilgi verdik, okuduğunuz için teşekkür ederiz. Film incelemelerine Dizi & Film kategorisinden ulaşabilirsiniz.

Shrek 2 kaç dakika?

Film 105 dakika sürmektedir. Yani 1 saat 45 dakika.

Shrek 2 kim seslendiriyor?

Filmin Türkçe seslendirilmesinde Okan Bayülgen (Shrek) ve Mehmet Ali Erbil (Eşek) yer almıştır. Bu iki komedyen isim ana karakterleri seslendirirken, usta oyuncu Engin Alkan ise Çizmeli Kedi adlı karakteri seslendirmiştir.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (3)

 1. 03/11/2021

  En sevdigim filmlerden biri shrek cocuklugum filmlerinden biriydi halada izliyorum kardeslerimle beraber gene olsa gene izlerim shrek 2 yi izlemedim ama izlicem

 2. Incelemeyi okudum ve filmi izlemeyi düşünüyorum detaylı bilgiler süper oldu

 3. 04/11/2021

  Shrek serisi en sevdigim animasyon filmleri arasında yer alıyor. Bu kadar detaylı inceleme yaptıginız icin tesekkür ederim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir