1. Anasayfa
  2. Dizi & Film

Siyah Kuğu (Black Swan) Film İncelemesi

Siyah Kuğu (Black Swan) Film İncelemesi
SİYAH KUĞU filmi hakkında
0

Merhaba değerli okuyucularımız, yazımızda sizin için; Siyah Kuğu Filminin Konusu Ne? Türü Ne? İzleyicilerin Filme Verdiği Puanlar Ne?  Konuları ile ilgili yazı yazdık, iyi okumalar..

 

Siyah Kuğu Filmi Hakkında

2010 ABD yapımı olan film 25 Şubat 2011 tarihinde vizyona girmiştir. Dram ve gerilim gibi duyguların yaşandığı filmi Darren Aronofsky yönetmiştir. Film 108 dakikadır. 13 milyon dolar bütçe ayrılan filmden yaklaşık 271 milyon dolar gişe hasılatı yapılmıştır. Senaryoyu ise Mark HeymanJohn MclaughlinAndres Heinz  oluşturmuştur.

thumbnail
Önerilen Yazı
The Illusionist: Sihirbaz Film İncelemesi

Siyah Kuğu Filminin Konusu Ne?

Nina, New York’ta yaşayan başarılı bir balerindir. Birçok dansçı da olduğu gibi hayatında danstan başka pek bir şey yoktur. Eski bir balerin olan ve bu konuda da bir hayli hırslı olan annesi Erica ile yaşamaktadır. Kuğu Gölü’nün baş balerini hem zarif ve saflığın temsilcisi beyaz kuğuyu hem de şehvetin temsilcisi siyah kuğuyu canlandırmalıdır. Bunun için ise Nina’yı düşünmektedir.  Ancak Nina’nın onu bekleyen bir rakibi vardır ve bu rakip Lero’yu etkilemeyi başarmıştır. Nina ne kadar beyaz kuğu rolüne uygunsa Lily’de o kadar siyah kuğu rolüne uygundur. İki genç zaman içerisinde güzel bir arkadaşlığa sahip olur. Nina da karanlık tarafıyla tanışır.

 

Siyah Kuğu Filminin Türü Ne?

Siyah Kuğu filmi, 2010 yılı Amerika Birleşik Devletleri yapımı, genel olarak Dram ve Gerilim konuları işlenen film: Dram, Gerilim, Psikolojik Gerilim, Korku ve Gizem türündedir.

 

İzleyicilerin Siyah Kuğu Filmine Verdikleri Puanları Neler?

Siyah Kuğu filmi, Gösterime girmiş olduğu 2010 tarihinden bu yana birçok kişi tarafından izlenen ve beğenilmiştir. İzleyicilerin Siyah Kuğu filmine verdiği puanlar şu şekilde:

  • IMDb: Yaklaşık olarak 715.000 film severin puanladığı Siyah Kuğu filmi, ortalama olarak 10 üzerinden 8 puan aldı.
  • BeyazPerde.com: 1383 tane eleştirmenin puanladığı film, 5 üzerinden 4,1 puan aldı.
  • RottenTomatoes.com: 315 tane eleştirmenin puanladığı film ortalama olarak 100 üzerinden 85 puan aldı.
  • Sinemalar.com: Sinemalar.com sitesinde yer alan 3828 izleyicinin ve eleştirmenin puanladığı film 10 üzerinden 8,3 puan almıştır.

 

Bu yazımızda sizin için; Siyah Kuğu Filminin Konusu Ne? Türü Ne? Dizi – Film Sitelerinin Filme Verdiği Puanlar Ne?  Konuları ile ilgili bilgi verdik, okuduğunuz için teşekkür ederiz.

İlginizi çekebilir

Oyuncak Hikayesi 2 İncelemesi

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir