1. Anasayfa
  2. Dizi & Film

Son Umut (Children Of Men) Film İncelemesi

Son Umut (Children Of Men) Film İncelemesi
Son Umut Filmi Hakkında
1

Merhaba değerli okuyucularımız, bu yazımızda sizin için; Son Umut (Children Of Men) Filminin Konusu Ne? Türü Ne? Dizi – Film Sitelerinin Filme Verdiği Puanlar Ne? Konuları ile ilgili bilgi verdik, okuduğunuz için teşekkür ederiz

 

Son Umut (Children Of Men) Filmi Hakkında

2006 yılı ABD, İngiltere yapımı olan film 1 Aralık 2006 tarihine vizyona girmiş bilim kurgu, macera ve dram türünde bir filmdir. 109 dakika süren filmin yönetmeni Alfonso Cuarón olmuştur. Oyuncular Michael Caine, Julianne Moore, Clive Owen, Ed Westwick ve Charlie Hunnam filmdeki karakterlere hayat vermiş, filmin senaristliğini de Alfonso Cuarón ve Timothy J. Sexton üstlenmiştir. Filmin yapımcıları da Eric Newman ve Marc Abraham olmuştur.

 

Son Umut (Children Of Men) Filminin Konusu Ne?

Filmde dünyadaki en genç insan olan 18 yaşındaki karakter henüz ölmüştür ve dünyadaki insanlık nesillerinin tükenme olasılığı ile karşı karşıya olduğu bir durumdadır. 2027 yılıyla birlikte kimsenin anlam veremediği olaylar meydana gelmeye başlar. Üreme olayı gerçekleşmemekte, bu durum siyasi olarak da tüm dengeleri sarsmıştır. Bir grup insan ise var oluşlarını yaşamın akışına teslim etmiştir. Başka bir grup ise başlarına gelenleri değiştirmenin başkaldırısında bir mücadeleye başlamışlardır. Büyük Britanya bu süreçte, yönetim biçimi olarak askeri emperyalist sistemi kullanmaktadır ve bu durumda kargaşaları önlemekte ve ülkenin huzuru korunmaktadır. Ancak yine de pek çok mülteci ülkeye girmek istemektedir. Theo, tüm bu olaylar gerçekleşirken arka plandaki bir bürokrat konumundayken bir gün kaçırılır. Julian isimli sevgilisi de bu kaçırılma olayının içindedir ve mülteci haklarını korumaktadır. Theo’dan yapmasını istedikleri bazı bürokratik destekler vardır ve Theo bu desteği vermeyi kabul eder. Beraber yolculuğa çıktıkları Kee’nin varlığındaki önemi anlama fırsatı bulur.

 

Son Umut (Children Of Men) Filminin Türü Ne?

2006 Amerika Birleşik Devletleri ve İngiltere ortak yapımı olan ve genel olarak Bilim Kurgu türünde olan Son Umut (Children Of Men) filmi: Bilim Kurgu, Aksiyon, Dram, Gizem ve Gerilim türündedir.

 

 

 

Dizi – Film Sitelerinin Son Umut (Children Of Men) Filmine Verdikleri Puanlar Ne?

Gösterime girmiş olduğu 1 aralık 2006 tarihinden bu yana birçok kişi tarafından izlenen ve beğenilen Son Umut (Children Of Men) filmine Dizi- Film Sitelerinin verdiği puanlar şu şekilde:

  • IMDb: Yaklaşık olarak 473.000 film severin puanladığı Son Umut (Children Of Men) filmi, ortalama olarak 10 üzerinden 7,9 puan aldı.
  • BeyazPerde.com: 931 tane eleştirmenin puanladığı Son Umut (Children Of Men) filmi, 5 üzerinden 4 puan aldı.
  • RottenTomatoes.com: RottenTomatoes.com sitesinde yer alan 254 tane eleştirmenin puanladığı film ortalama olarak 100 üzerinden 92 puan aldı.
  • Sinemalar.com: 1360 izleyicinin ve eleştirmenin Sinemalar.com üzerinden puanladığı film 10 üzerinden 8,1 puan almıştır.

 

Bu yazımızda sizin için; Son Umut (Children Of Men) Filminin Konusu Ne? Türü Ne? Dizi – Film Sitelerinin Filme Verdiği Puanlar Ne? Konuları ile ilgili bilgi verdik, okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Son Umut (Children Of Men)
Son Umut 2 gelecek mi e1626563478438

Director: Alfonso Cuarón

Date Created: 2024-02-27 14:38

Editörün değerlendirmesi:
6.9
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

  1. 04/11/2021

    Film gerçekten çok başarılı yorumlarda görmüştum aşiri beğendim tavsiye ediyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir