1. Anasayfa
 2. Dizi & Film

Testere (Saw) Filmi İncelemesi

Testere (Saw) Filmi İncelemesi
Testere filmi incelemesi
5

Merhaba değerli takipçilerimiz, bu yazımızda sizin için; Testere (Saw)  Filminin Konusu Ne? Türü Ne? İzleyicilerin Filme Verdiği Puanlar Ne?  Başlıkları ile ilgili bilgi verici bir yazı yazdık, iyi okumalar.

thumbnail
Önerilen Yazı
John Wick 2 Film İncelemesi

Testere (Saw) Filmi Hakkında

2004 yapımı olan film bir psikolojik gerilim ve korku filmidir. James Wan tarafından yönetilen filmin senaryosu ise James Wan ve Leigh Whannell tarafından oluşturulmuştur. Film ilk kez Sundance Film Festivali’nde gösterilmiştir. Tam vizyon tarihi ise 29 Ekim 2004 olmuştur. ABD yapımı olan bu film tür olarak korku, gerilim ve suç türlerini kapsamaktadır. Film 103 dakikadır, ancak izleyenler filmin akıcılığından sürenin farkına varamamaktadır.

Testere (Saw) Filminin Konusu Ne?

Lawrense Gordon isimli cerrah ve Adam Fulkner isimli fotoğrafçı filmde kurbanlardır. İkisi de ayak bileklerinden tesisat borusuna kelepçeli bir şekilde kendilerini bir oyunun içinde bulurlar. İki kurbanında uzanamayacakları mesafede yerde bir ceset yatmaktadır ve elinde kayıt cihazı ve tabanca tutmaktadır. Bunun üzerine ceplerinde “Oynat” yazan teypler bulurlar. Bunlarda Adam’a kaçması gerektiği söylenirken Lawrense’a saat 6’dan önce Adam’ı öldürmesi gerektiği söylenir. İpuçlarını takip eden kurbanlar iki testere bulur. Testereler kelepçeyi kesecek kadar güçlü değildir. Bunun üzerine Adam testeresini kırar. Ancak Lawrense bunun bacaklarını kesmek için olduğunu fark edip bacağını keser. Lawrense kendini esir eden insanı bulur ve derisini yapboz şeklinde keser. Bu film büyük etki yaratmış ve bir serinin başlangıcı olmuştur.

Testere (Saw)  Filminin Türü Ne?

2004 yılı yapımı Testere (Saw) filmi, genel olarak Psikoloji ve Korku konuları işlenen film: Gerilim, Psikolojik Gerilim, Korku ve Suç türündedir.

İzleyicilerin Testere (Saw)  Filmine Verdikleri Puanları Neler?

Testere (Saw)  filmi, Gösterime girmiş olduğu 2004 tarihinden bu yana birçok kişi tarafından izlenen ve beğenilen bir film olmuştur. İzleyicilerin Testere (Saw)  filmine verdiği puanlar şu şekilde:

 • IMDb: Yaklaşık olarak 390.000 film severin puanladığı Testere (Saw) filmi, ortalama olarak 10 üzerinden 7,6 puan aldı.
 • BeyazPerde.com: 3741 tane eleştirmenin puanladığı film, 5 üzerinden 4,6 puan aldı.
 • RottenTomatoes.com: 188 tane eleştirmenin puanladığı film ortalama olarak 100 üzerinden 51 puan aldı.
 • Sinemalar.com: Sinemalar.com sitesinde yer alan 3828 izleyicinin ve eleştirmenin puanladığı film 10 üzerinden 8,2 puan almıştır.

 

Bu yazımızda sizin için; Testere (Saw)  Filminin Konusu Ne? Türü Ne? İzleyicilerin Filme Verdiği Puanlar Ne?  Konuları ile ilgili bilgi verdik, okuduğunuz için teşekkür ederiz.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (5)

 1. Bütün bölümlerini heyecanla izlediğim en güzel seri filmlerden biri.

 2. En sevdiğim film serisi gerçekten bütün serilerini izledim yeni filmi çıksa yine izlerim

 3. 03/11/2021

  Evde yapılacak listesinde film izlemek en ideali çok güzel filmler var

 4. 04/11/2021

  Saw / Testere serisinin sadık bir izleyicisi olarak incelemenizi çok iyi buldum. Serinin yazınızda bahsettiğiniz 2004 çevrimi, tüm seri içinde en iyisiydi bence.

 5. 04/11/2021

  Çok güzel bir filmdi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir