1. Anasayfa
  2. Dizi & Film

The Illusionist: Sihirbaz Film İncelemesi

The Illusionist: Sihirbaz Film İncelemesi
Sihirbaz Filminin konusu ne
0

Bu yazımızda sizin için; Sihirbaz Filminin Konusu Ne? Türü Ne? İzleyicilerin Filme Verdiği Puanlar Ne?  Konuları ile ilgili bilgi vereceğiz, iyi okumalar.

 

Sihirbaz Filmi Hakkında

18 Ağustos 2006 yılında vizyona giren film büyük bir izleyici kitlesi ile buluşmuş olup soluk almadan izleyeceğiniz filmler arasına adını yazdırmıştır.

 

Sihirbaz Filminin Konusu Ne?

Sihirbaz filmi farklı dünyalardan gelmiş olan farklı insanları ele alan sıra dışı bir şekilde ortaya çıkan bir aşkın oluşumunu ve devamında getirdiği olayları mükemmel efekteler ve oyunculuklarla izleyici aktarılan bir film olarak sinema tarihinde bir başarı yakalamıştır. Farklı dünyaların insanlar arasında doğan aşkın onaylanmaması karşısında gelişen olayların ele alındığı filmde Sophia aristokrat bir ailenin kızıdır. Marangoz bir ailenin oğlu olan Eisenheim ile aralarında bir aşk başlamıştır.

İki âşık arasında gelişen aşka tepki gösterilmiş, onaylanmamış hatta Eisenheim’e yasak dahi getirilmiştir. Bu sebepten dolayı ülkeyi terk etmek zorunda kalan Eisenheim dünyayı dolaşacak ve aradan geçen 15 yılın ardından ülkesine bir sihirbaz olarak geri dönecektir. Bu zamanlarda Sophia nişanlanmak üzeredir. Aradan geçen 15 yıla rağmen aşkları yeniden alevlenen iki âşık için olaylar yeniden baş göstermektedir. Sophia’nın nişanlısı olan Prens Leopold ile karşı karşıya gelen Eisenheim hesapta olmayan ve sıra dışı bir mücadele verecektir.

 

thumbnail
Önerilen Yazı
Oyuncak Hikayesi 2 Film İncelemesi

Sihirbaz Filminin Türü Ne?

Genel olarak Aşk konuları işlenen Sihirbaz filmi: Gerilim, Macera, Romantik, Dram, Fantezi türündedir.

 

İzleyicilerin Sihirbaz Filmine Verdikleri Puanlar

Sihirbaz Filmi, Gösterime girmiş olduğu 2006 tarihinden bu yana birçok kişi tarafından izlenilmiş ve beğenilmiştir. Dizi- Film Sitelerinin Sihirbaz filmine verdiği puanlar şu şekilde:

  • IMDb: Site üzerinde yaklaşık olarak 360.000 film severin puanladığı Sihirbaz filmi, ortalama olarak 10 üzerinden 7,6 puan aldı.
  • BeyazPerde.com: 3447 tane eleştirmenin puanladığı film, 5 üzerinden 4,4 puan aldı.
  • RottenTomatoes.com: 195 tane eleştirmenin puanladığı film ortalama olarak 100 üzerinden 73 puan aldı.
  • Sinemalar.com: Sinemalar.com sitesinde yer alan 5450 izleyicinin ve eleştirmenin puanladığı film 10 üzerinden 8,3  puan almıştır.

Bu yazımızda sizin için; Sihirbaz Filminin Konusu Ne? Türü Ne? İzleyicilerin Filme Verdiği Puanlar Ne?  Konuları ile ilgili bilgi verdik, okuduğunuz için teşekkür ederiz

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir