1. Anasayfa
  2. Dizi & Film

The Smurf’s: Şirinler Filmi İncelemesi

The Smurf’s: Şirinler Filmi İncelemesi
Şirinler (The Smurf’s) Filmi Hakkında
1

Merhaba değerli okuyucularımız, bu yazımızda: Şirinler (The Smurf’s) Filminin Konusu Ne? Türü Ne? Film izleyicilerinin Filme Verdiği Puanlar Ne?  Başlıkları ile ilgili bilgi verdik, iyi okumalar.

thumbnail
Önerilen Yazı
Shrek 2 Film İncelemesi

Şirinler (The Smurf’s) Filmi Hakkında

Şirinler filmi, çizgi filminin yayınlanmadığı 5 yıldan sonra vizyona girmiştir. 2011 ABD ve Belçika ortak yapımı olan film 5 Ağustos 2011 tarihinde izleyiciyle buluşmuştur. 86 dakika olan filmin yönetmeni ise Raja Gosnell’dir. Çizgi filmin hikayesi komik bir şekilde yeniden düzenlenmiştir.

Şirinler (The Smurf’s) Filminin  Konusu Ne?

Bu filmde küçük mavi yaratıklar olan Şirinler, Mavi Ay olarak isimlendirdikleri bir dönemde yaşamaktadır. Kötü büyücü Gargamel’in köylerini basması sonucunda kaçarlarken yanlışlıkla gittikleri yasak şelalenin içindeki geçitten geçerek Orta Çağ’dan günümüz New York’unda Central Park’a gelirler. Yalnızca üç elma boyutundaki Şirinler, Büyük Elma olarak da bilinen New York şehrinde sıkışıp kalmışlardır. Bu sırada Gargamel de kötü kedisi Azman’la birlikte Şirinler’in peşinden New York’a gelmiştir.

Evli bir çift olan Patrick ve Grace Winslow’ın evine tesadüf sonucu düşen Şirinler, bu çiftin koruması ile New York’un altını üstüne getirmekte, hem hayatta kalmaya çalışmakta hem de Gargamel’e yakalanmadan Şirin Köyü’ne giden geçidi bulmaya çalışmaktadır. Özellikle 7-11 yaş gurubunun yanı sıra onları sinemaya götürecek olan büyüklere de hitap eden bir yapım olan Şirinler filmi; birbirleriyle ve insanlarla, özellikle de kötü amaçları için kendilerini yakalamayı kafaya takmış olan uğursuz büyücü Gargamel ve kedisi Azman’la uğraşmak zorunda oldukları efsanevi bir hikayeyi komikleştirerek perdeye yansıtmaktadır.

Şirinler (The Smurf’s) Filminin Türü Ne?

Amerika Birleşik Devletleri ve Belçika ortaklığı ile yapılmış olan animasyon filmi Şirinler (The Smurf’s): Animasyon, Çocuk, Macera, Komedi ve Fantastik türündedir.

Film İzleyicilerinin Şirinler (The Smurf’s) Filmine Verdikleri Puanlar Ne?

Çizgi dizisi kadar başarılı animasyon filmi olan ve vizyona girdiği 2011 tarihinden bu yana birçok kişi tarafından izlenen ve beğenilen Şirinler (The Smurf’s) animasyon filmine Dizi- Film Siteleri tarafından verilen puanlar şu şekilde:

  • IMDb: Şirinler (The Smurf’s) Filmine IMDb sitesi üzerinden puanlayan yaklaşık 000 izleyicinin verdiği puan 10 üzerinden 5,4.
  • BeyazPerde.com: Sitede içerisinde yer alan 297 tane eleştirmenin ve izleyicinin puanladığı animasyon filmi, 5 üzerinden 3,9 puan aldı.
  • RottenTomatoes.com: Sitede yer alan 119 tane eleştirmenin puanladığı Şirinler (The Smurf’s) filmi 100 üzerinden 21 puan aldı.
  • Fullhdfilmizlesene.com: Sitede yer alan 4944 izleyicinin ve eleştirmenin puanladığı film 10 üzerinden 8,8 puan aldı.
  • Sinemalar.com: 2331 kişinin puanladığı Şirinler (The Smurf’s) filmi, 10 üzerinden 8,2 puan aldı.

Bu yazımızda: Şirinler (The Smurf’s) Filminin Konusu Ne? Türü Ne? Dizi – Film Sitelerinin Filme Verdiği Puanlar Ne?  Başlıkları ile ilgili bilgi verdik, okuduğunuz için teşekkür ederiz.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

  1. Kesinlikle gelmeli bence ya kaç yaşına gelirsem gelim severek izliyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir