1. Anasayfa
  2. Listeler

Türkiye’nin En Yakışıklı Erkekleri

Türkiye’nin En Yakışıklı Erkekleri
Türkiye'nin En Yakışıklı Erkekleri
0

Bu listemizde sizler için Türkiye’nin en yakışıklı erkeklerini listeledik. Kimisi yakışıklılığı kimi oyunculuğu kimi si ise sadece bir gülüşü ile genç kızların kalbini çalmayı başaran güzide sanatçılarımız. Hadi listemizde kimlere yer vermişiz bakalım.

Listemize eklememizi istediğiniz kişiler var ise yorum kısmına yazmayı unutmayın.

1. Kıvanç Tatlıtuğ

Türkiye’nin en yakışıklı erkekleri listemizde 1. sırada bulunan yakışıklımız Kıvanç Tatlıtuğ 27 Ekim 1983 tarihinde Adana’da dünyaya gelmiştir. Adını ilk olarak Best Model of Turkey ve ardından Best Model of the World seçimleri ile duyurmuştur. Profesyonel oyunculuğa ilk adımı ise 2005 yılında yayınlanan Gümüş adlı dizi ile olmuştur.

Kıvanç Tatlıtuğ - Türkiyenin En Yakışıklı Erkekleri
Kıvanç Tatlıtuğ – Türkiye’nin En Yakışıklı Erkekleri

2. Ekin Koç

Listemizin 2. sırasında bulunan yakışıklımız Ekin Koç 21 Haziran 1992 tarihinde Antalya’nın Alanya ilçesinde dünyaya gelmiştir. Profesyonel oyunculuk hayatı 2013 yılında Sana Bir Sır Vereceğim dizisi ile olmuş, sonrasında Benim Adım Gültepe dizinde canlandırdığı Seyfi karakteri ile tanınmış ve popülerleşmiştir.

Ekin Koç
Ekin Koç

Evde Egzersiz Hareketleri yazısını okudunuz mu?

3. Tolga Sarıtaş

Geldik Sarı Komutana! Listemizin 3. sırasında yer alan Tolga Sarıtaş 30 Mayıs 1991 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. İlk profesyonel oyunculuk deneyimi 2009 yılında çekilen Bahtı Kara adlı sinema dizisinde ki yardımcı oyunculuğu ile olmuştur. Muhteşem Yüzyılda canlandırdığı Şehzade Cihangir karakteri ile büyük bir beğeni toplamış ve tanınmıştır.

Tolga Sarıtaş
Tolga Sarıtaş

4. Serkan Çayoğlu

Serkan Çayoğlu, 31 Mayıs 1987 tarihinde Almanya’da doğmuştur. Profesyonel oyunculuk hayatına 2012 yılında yayınlanan Kuzey Güney dizisi ile adım atmıştır. Sonrasında Kiraz Mevsimi dizisindeki Cihangir karakterine can veren Serkan Çayoğlu, bu dizideki performansı ile sevilmiş, tanınmıştır.

Serkan Çayoğlu
Serkan Çayoğlu

5. Aras Bulut İynemli

Listemizin 5. sırasında herkesin çok yakından tanıdığı bir isim olan Çukur dizisinin Yamaç’ı, Aras Bulut İynemli 25 Ağustos 1990 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Pek fazla bilinmese de ilk profesyonel oyunculuk deneyimini Arka Sokaklar dizisinde kazanan Aras Bulut İynemli , daha sonra Öyle Bir Geçer Zamanki dizisinde canlandırdığı Mete karakteri ile tüm Türkiye’nin beğenisini toplamış ve bu dizi tanınmıştır.

Aras Bulut İynemli
Aras Bulut İynemli

Dünyanın En Güzel Kedileri yazısına göz atmayı unutmayın.

6. Burak Özçivit

Burak Özçivit 24 Aralık 1984 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Yakışıklı oyuncu kariyerine 2007 yılında Eksi 18 (-18) adlı dizide ki genç bir komiseri canlandırarak başlamış daha sonrasında yine 2007 yılında Musallat atlı sinema filminde oynamış ve bu film ile birlikte tanınmıştır.

Burak Özçivit
Burak Özçivit

7. Çağatay Ulusoy

Çağatay Ulusoy 23 Eylül 1990 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Aynı zamanda model olan Çağatay Ulusoy 2010 yılında Best Model of Turkey birinciliğine seçilmiştir. Profesyonel oyunculuk kariyerine 2011 yılında Adını Feriha Koydum adlı dizi ile adım atmıştır. Yine bu dizi ile sevenlerinden çok beğeni toplayan yakışıklı oyuncu yine 2011 yılında çekilen Anadolu Kartalları adlı sineme filminde canlandırdığı Ahmet Onur karakteri ile tanınmıştır.

Çağatay Ulusoy
Çağatay Ulusoy

8. Furkan Andıç

Listemizin 8. sırasında yer alan Furkan Andıç 4 Nisan 1990 yılında İstanbul’da doğmuştur. 2011 yılında TNT kanalında yayınlanan Kolej Günlüğü dizisi ile oyunculuk hayatı başlamış olur. Sonrasında Umutsuz Ev Kadınları dizisindeki rolü ile beğeni toplamış ve tanınmıştır.

Furkan Andıç
Furkan Andıç

9. Birkan Sokullu

Listede yavaş yavaş sona geldik sayılır, listemizin 9. sırasında yer alan yakışıklı oyuncumuz Birkan Sokullu 6 Ekim 1985 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Basketbol ile yakından ilgilenen yakışıklı oyuncumuz oyunculuk kariyerinden önce 10 yıl profesyonel basketbol oynamıştır. Küçük Kadınlar dizisinde ki canlandırdığı Ayaz karakteri ile dikkatleri üzerine çeken oyuncu sonrasında Küçük Sırlar dizisinde canlandırdığı Demir karakteri ile büyük bir beğeni topladı. Demir rolü Birkan Sokullu’nun kariyeri için bir dönüm noktası olmuştur.

 

Birkan Sokullu
Birkan Sokullu

10. Serhat Teoman

Evet geldik listemizde son yakışıklı oyuncumuz olan Serhat Teoman’a, 4 Haziran 1984 yılında Diyarbakır’da dünyaya gelmiştir. Diğer oyuncularımıza göre oyunculuk hayatına erken adım atan Serhat Teoman üniversitede eğitim görürken Sadullah Çelen’in çektiği Kurşun Yarası dizisinde oynadığı küçük bir rol ile ilk oyunculuk deneyimini kazanmıştır. 2006 yılında Yalancı Yarim, 2012 yılında da Kuzey Güney dizisinde canlandırdığı roller ile dikkatleri üzerine çeken oyuncumuz, daha sonrasında Bugünün Saraylısı dizisinde ki rolü ile büyük bir beğeni toplayarak tanınmıştır.

Serhat Teoman
Serhat Teoman

Türkiye’nin En Yakışıklı Erkekleri listemizin sonuna geldik. Eğer sizin de bu listeye eklemek istediğiniz oyuncu veya modeller var ise yorum kısmına yazabilirsiniz.

Listeler bölümünde sizler için garip, farklı, ilgi çekici listeler hazırlıyoruz.

Türkiye’nin En Yakışıklı Erkekleri listemizi hazırlarken  tr.wikipedia.org paylaşılan verilerden yararlanılmıştır.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir