1. Anasayfa
  2. Genel
Trendlerdeki Yazı

Kanka İle Evde Yapılacak Şeyler

Kan kardeşinin kısaltılmış hali olan kanka kelimesi bizim için en yakın arkadaş, kardeş, en yakın dost anlamlarını taşıyor. Kızlar birbirlerine kalmaya geldiklerinde bir süre sonra evde yapılacak şeyleri araştırmaya başlıyorlar. Bu yazımda evde kankanız ile yapabileceğiniz aktiviteleri bulabilirsiniz.

Kanka İle Evde Yapılacak Şeyler
Kanka İle Ne Yapılır
0

Kan kardeşinin kısaltılmış hali olan kanka kelimesi bizim için en yakın arkadaş, kardeş, en yakın dost anlamlarını taşıyor. Kızlar birbirlerine kalmaya geldiklerinde bir süre sonra evde yapılacak şeyleri araştırmaya başlıyorlar. Bu yazımda evde kankanız ile yapabileceğiniz aktiviteleri bulabilirsiniz.

Yatıya Kalın

Evde Ne Yapılır?
Kanka ile yapılacak şeyleri araştırıyor ve bu yazıyı okuyorsanız ilk yapmanız gereken şey yatıya kalmak olacaktır. Böylelikle hem kankanızın ev halini görecek hem de onun ile farklı bir şeyler paylaşmış olacaksınız. Tabi bazı aileler çocuklarının arkadaşlarının evinde kalmasına izin verirken bazı ailelerde bu duruma karşı çıkmaktadırlar.

Fotoğraf Çekinin

Fotoğraf Çekin

İlk olarak yapılması gereken bol bol fotoğraf çekinmek olacaktır. Hem evde hem dışarıda bol bol selfie çekinin ki ileride bu fotoğraflardan albüm yapabilir ve sonraları bu fotoğraflara bakarak eskiden yaşamış olduğunuz güzel anıları hatırlayabilirsiniz.

Yastık Savaşı Yapın

evde ne yapılır

Geniş bir yatak odasına sahipseniz eğlenmek için yapılması gereken ilk şey kesinlikle yastık savaşı yapmak olacaktır. Arkadaşınız ile yastık savaşı yaparak keyifli ve eğlenceli vakit geçireceksiniz.

Kanka Kombini

Kanka kombini
Kanka kombini

Kanka kombinin de ise kankanız ile uyumlu tişört, şort, pantolon, ayakkabı, şapka , takılar giyebilirsiniz. Bunun için ister hazır olan kıyafet veya aksesuarlarınızı kullanabilir isterseniz de bu tarzda hazır kombinler alabilirsiniz. Bu kombinler kankanız ve size ayrı bir tarz katacaktır.

Film Gecesi Yapın

en iyi türk filmleri

Arkadaş ile evde yapılacak en iyi aktivitelerden biriside film gecesi yapmak olacaktır. Eğer korku filmleri ile aranız iyiyse kesinlikle film gecesinde izlemeniz gereken ilk film korku temalı bir film olmalıdır. Bundan sonrasında yada korku filmlerini sevmiyorsanız, seri filmlerden birisini seçerek bütün seriyi bir günde bitirmek olacaktır. Eğer kankanız ile ortak karar alarak filmi seçerseniz çok güzel zaman geçirebilirsiniz. Tabi ki film gecelerinin olmaz sa olmazı olan Patlamış mısır, cips, kola, çikolata gibi atıştırmalıkları da unutmamanızda fayda var.

Kostüm Partisi

9

Anlık olarak giyebileceğiniz saçma fakat bir o kadar da kostüm partisine uygun kıyafetler ile ufak çaplı bir kostüm partisi yapabilir ve kankanız ile birbirinizi eğlendirebilirsiniz.

Makyaj Yapmak

1 7 5 2

Makyaj yapmak kızlara özel bir madde olsa da bu maddeyi koymazsam olmaz diye düşündüm. Kesinlikle değişik makyajlar yaparak kankanız ile birbirinizi eğlendirebilir farklı fotoğraf temaları oluşturabilirsiniz.

Sosyal Medyada Gezinin

youtube kanallari

Eğer doğru kullanılır ise sosyal medyanın ne kadar güzel bir şey olduğunu söylememize gerek yoktur sanırım. İnstagram, Tiktok, Periscop gibi sosyal medya mecralarında gezinerek ve canlı yayınlar açarak eğlenebilir  ve eğlencenize tanıdığınız tanımadığınız bir çok kişiyi katabilirsiniz.

Kitap Okuyun

evde canim sikiliyor ne yapabilirim

Kitap okumak alışıldıktan sonra aslında çok eğlenceli bir aktivitedir. Arkadaşınız ile birlikte kitap okuma saatleri düzenleyerek ve kitap okuyarak hem eğlenebilir hem de ufkunuzu genişletebilirsiniz.

Yemek Yapın

yeni yemekler deneyin

Yemek yapmak da kızlara göre bir aktivite olarak gözükse de meraklısı olan erkeklerinde çok güzel yemekler yapabildiği aşikar. Arkadaşınız ile birlikte farklı kültürler ait mutfaklardan yemekler yaparak keyifli zaman geçirebilir ve değişik tatları deneme fırsatı bulursunuz.

Oyun Oynayın

Boombox 1 1 7 5 2

Oyun oynamak mı? Biz çocuk muyuz ya dediğinizi duyar gibiyim.  Fakat çocukluğumuzda oynadığımız oyunları yaşımız ilerledikçe oynamak çok daha fazla zevk vermekte. Arkadaşınız ile oyunlar oynayarak hem günün stresini atabilir hem de çok keyifli zaman geçirebilirsiniz.

thumbnail
Önerilen Yazı
BFF ile Yapılacak Şeyler Listesi

Bizi İnstagram’dan takip etmeyi unutmayın.

Diğer yazılarımıza buradan ulaşabilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir