1. Anasayfa
  2. Kendin Yap Fikirleri

Evde Yılbaşı Şapkası Nasıl Yapılır? Yılbaşı Şapkası Yapımı

Evde Yılbaşı Şapkası Nasıl Yapılır? Yılbaşı Şapkası Yapımı
0

Yılbaşı gecesinde noel baba şapkası veya bir başka deyişle yılbaşı şapkası, oldukça popülerdir. Fon kartonundan yılbaşı (Noel Baba) şapkası yapmak isteyenler, bu yazımızı okuyarak kendin yap tasarımı ile bu aktiviteyi gerçekleştirebilir.

Yılbaşı Şapkası Yapımı

Yılbaşı gecesinde hem evler hem de mekanlar birer birer süslenmektedir. Çevremizdeki birçok yer çam ağacı, kırmızı toplar, düdükler ve şapkalarla donatılmaktadır. Yeni yıl gecesinin vazgeçilmezleri arasındaki nesnelerin başında ise yılbaşı şapkası gelmektedir. Bir çoğumuz bu şapkalardan satın alarak gece boyunca takmaktayız. Birkaç basit malzeme ile yılbaşı şapkanızı kendiniz yapmaya ne dersiniz? Üstelik bu şapkaları sadece yılbaşı gecesi değil; doğum günü, mezuniyet ve balo gibi farklı eğlencelerde de kullanabilirsiniz.

thumbnail
Önerilen Yazı
Araba Lastiğinden Bahçe Dekorasyonu Listesi

 

Gerekli Malzemeler

Fon kartonundan yılbaşı şapkası yapmak için gerekli olan malzemeler: makas, yapıştırıcı, bant, pamuk, taç, kırmızı fon kartonu ve pergel (şapka çapına uygun bir tabak da işimizi görür).

Noel Baba Sapkasi Yapimi 1

 

 

Gerekli malzemeleri topladıktan sonra pergel veya tabak yardımıyla kafamıza uygun bir daire çizerek, kesiyoruz. Kestiğimiz yuvarlak parçayı da tam ortadan ikiye kesiyoruz.

Noel Baba Sapkasi Yapimi 2

 

 

Kesim işleminin ardından alttaki görselde olduğu gibi yarım daireyi huni şeklinde kıvırıyoruz ve bantlıyoruz.

Noel Baba Sapkasi Yapimi 3

 

 

Huni şeklinde kestiğimiz kartonun alt tarafını ve üst noktasını pamuklarla çevreliyoruz ve bunları güzelce yapıştırıyoruz.

Noel Baba Sapkasi Yapimi 4

 

 

Son aşamada herhangi bir tacı, hazırladığımız yılbaşı şapkasına bantlayarak kız çocuklar için güzel bir tasarımı bitirmiş oluyoruz. Erkek çocuklar için ise taç yerine lastikli ip tercih edebilirsiniz.

Noel Baba Sapkasi Yapimi 5

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir