1. Anasayfa
  2. Sağlık

Evde Dezenfektan Yapımı (Doğal Dezenfektan Nasıl Yapılır?)

Evde Dezenfektan Yapımı (Doğal Dezenfektan Nasıl Yapılır?)
0

Evde dezenfektan yapımı sandığınız kadar zor değil. Korona virüsünün yayılmasının ardından tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de dezenfektan satışlarında patlama yaşandı. Arz-talep ilişkisi sonucunda kişisel temizlik ürünleri çok pahalı fiyatlardan satılmaya veya bulunamamaya başlandı. Bu durum karşısında ”evde dezenfektan nasıl yapılır?” sorusuna cevap aranmaya başlandı.

Korona virüsünden korunmak için evde doğal temizlik ürünlerinin yapımı konusu da önem kazandı. Uzmanlar, günlük hayatta virüsten korunmak için el temizliğinin önemi vurguluyor. Bu yazımızda sayesinde evde doğal temizlik ürünü tarifini öğrenip, kendi önleminizi alabilirsiniz.

Evde Dezenfektan Yapımı İçin Gerekli Malzemeler

  • 2 çorba kaşığı beyaz sirke
  • 2 bardak sıcak su
  • Yarım çay kaşığı lavanta yağı
  • 3 damla çay ağacı yağı

Evde Dezenfektan Yapımı Tarifi

Malzemelerin tamamını bir kaba koyup toz olanlar eriyinceye kadar karıştırıyorsunuz. Karbonat da kullanabileceğiniz bu karışım, iyice karıştırıldıktan sonra hazır hale geliyor.

 

dezenfektan
Evde dezenfektan yapımı

Tebrikler! Artık evde nasıl dezenfektan yapılacağını biliyorsunuz. Evinizde hazırladığınız doğal dezenfektanı gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Bizi takip etmeye devam edin. Sağlıklı günler.

Türkiye için güncel korona virüs ( Covid-19 ) tablosuna buradan ulaşabilirsiniz.

Diğer yazılarımıza buradan ulaşabilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir