1. Anasayfa
  2. Listeler

2 Kişilik Cezalı Oyunlar Evde Oynamak İçin

2 Kişilik Cezalı Oyunlar Evde Oynamak İçin
0

Evde arkadaşınız veya eşiniz ile birlikte vakit geçirmek için çeşitli oyunlar oynamak isteyebilirsiniz. 2 kişilik cezalı oyunlar evde oynamak için iyi bir tercihtir. Eğlence dolu dakikalar geçirmek için eşiniz veya arkadaşınızla bu listede yer alan oyunlardan birini oynamayı tercih edebilirsiniz. Ancak tabii ki de, cezaları kendinizin belirlemesi gerekecek. Biz sadece oyunları önereceğiz..

Cezalı oyunlar, daha fazla hırsı ve dikkati beraberinde getirdiğinden, çok daha eğlenceli vakit geçirmemize olanak sağlamaktadır. Kendi aranızda ufak bir ceza belirleyerek oyuna eğlence katabilirsiniz. Listede yer alan iki kişilik oyunlarda kaybeden kişi belirlediğiniz cezayı gerçekleştirebilir.

2 kişilik cezalı oyunlar evde

2 Kişilik Cezalı Oyunlar Evde

Eğer evde 2 kişiyseniz ve oynayacak bir oyun arıyorsanız, listede yer alan çeşitli oyunları denemenizde fayda var. Bu oyunlarda her turun bir kaybedeni olur ve böylelikle cezalı şekilde oyun oynamanız mümkün olur. Eğer cezanızı belirlediyseniz ve hazırsanız gelin listeye göz atalım.

Oyun #1: BOM

Çocukluğumuzun unutulmaz oyunlarından olan BOM’u bilmeyeniniz yoktur. Bu oyunda oyuncular 1’den başlayarak sıra sıra saymaya başlarlar. Ancak 5 ve 5’in katlarında sayı yerine BOM denilmesi gerekmektedir. İlk hata yapan oyuncu kaybeder. Sonrasında belirlediğiniz cezayı kaybeden oyuncuda uygulaması size kalıyor.

Oyun #2: Bilgi Yarışması

Herhangi bir konuda bilgi yarışması yapmakta hem ufkunuzu açacak, hem de vakit geçirmenize yarayacaktır. Örneğin şehirlerin hangi bölgelerde olduklarını sıra sıra birbirinize sorabilirsiniz. Bu tarz bilgi odaklı bir oyun oynayarak, kaybeden oyuncuyu cezalandırmak son derece eğlenceli olacaktır. Yanlış cevap veren ya da cevap veremeyen oyuncu kaybeder. Belirlediğiniz ceza oyuncu tarafından uygulanmak zorunda kalır.

Oyun #3: Jenga

Belki de en keyifli vakit geçirmenizi sağlayacak oyun Jenga’dır. Bloklardan yapılan kuleyi ilk yıkan oyuncu kaybeder. Böylelikle cezaya katlanmak zorunda kalır. Jenga bloklarını kullanarak inşa ettiğiniz kuleden sıra sıra birer blok alarak kuleyi uzatmaya çalışırsınız. Ancak blok alırken kuleyi yıkan oyuncu kaybeder.

Oyun #4: Kart Oyunları

UNO veya çeşitli kart oyunları oynamakta zaman geçirmenize yardımcı olacaktır. Eğlenceli birçok kart oyunu bulunmaktadır. Evinizde olan, size uygun bir kart oyunu seçerek oynamaya başlayabilirsiniz. Böylece, kart oyununda kaybeden oyuncu belirlenen cezaya maruz kalır. 2 kişilik cezalı oyunlar evde oynamak için oldukça eğlencelidir.

Oyun #5: Satranç

İki kişilik oyun denince akla gelecek ilk oyun tabii ki de satrançtır. Evde arkadaşınız veya eşinizle satranç oynayarak eğlenceli vakit geçirmeniz oldukça iyi olacaktır. 2 kişilik cezalı oyunlar evde oynanacak oyunlar listesinde mutlaka yer alması gereken oyunlardan birisi de satrançtır. Mücadelede, kaybeden oyuncu cezaya katlanmak zorunda kalacaktır.

Cezalı Oyun Nedir?

Cezalı oyun, 2 veya daha fazla kişinin katıldığı oyunda kaybeden oyuncu veya oyuncuların oyun öncesi belirlenen cezayı gerçekleştirdiği bir oyun türüdür. Bir oyuna başlamadan önce oyuna katılacak oyuncular arasında bir ceza belirlenir. Böylece, oyunda kaybeden oyuncu veya oyunculara bu ceza uygulanır. Cezayı alan oyuncular cezasını gerçekleştirir ve ortaya eğlenceli dakikalar çıkar.

Cezalı Oyun Ceza Fikirleri

Oyunlarımızı tavsiye ettik, sıra cezalarda. Cezalı oyunda kaybeden oyunca verebileceğiniz komik ve eğlenceli cezaları size önermek için bu listeyi hazırladık. Listeden kendinize ve oynadığınız oyuna uygun bir ceza seçerek oyuna başlayabilirsiniz. 2 kişilik cezalı oyunlar evde oynandıktan sonra, sıra geldi cezaları uygulamaya.

  • Cezalı oyuncunun kazananın seçtiği bir şarkıyı söylemesi
  • Cezalı oyuncunun yüzüne bir resim veya yazı çizerek gün boyu o şekilde gezmesi
  • Cezalı oyuncunun oyunculara veya oyuncuya bir şeyler ısmarlaması
  • Cezalı oyuncunun seçilen kişiye bir şey itiraf etmesi

Bunlar gibi birçok ceza fikri üretilerek oyunda bir ceza belirlenebilir. Belirlediğiniz cezayı oyun sonunda kaybeden oyuncu uygulamak zorundadır. Kendi arkadaş grubunuza uygun daha komik ve eğlenceli cezalar bulmak mümkün.

Eğer aklınızda farklı bir oyun veya ceza fikri varsa yorumlarda bunu belirtmeniz bizi çok mutlu eder. Özetle size tavsiye ettiğimiz cezalı oyunlar ve cezalar bu şekildedir. Belirlediğiniz cezanın hiç kimseye zarar vermeyecek şekilde olmasına mutlaka dikkat edin. 2 kişilik cezalı oyunlar evde vakit geçirmek için çok iyi bir tercihtir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir