1. Anasayfa
  2. Listeler

Evde Oynanabilecek Oyunlar: 2 Kişilik, 3 Kişilik Oyun Çeşitleri

Evde Oynanabilecek Oyunlar: 2 Kişilik, 3 Kişilik Oyun Çeşitleri
0

Evinizde ailenizle veya arkadaşlarınızla vakit geçirmenin en iyi yollarından birisi de beraber bir oyun oynamaktır. Evde oynanabilecek oyunlar bularak eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Evde bulunan malzemelerle kendi aranızda eğlenceli bir oyun oynamak istiyorsanız bizim fikirlerimize de bir göz atın. İşte evde oynayabileceğiniz 2 kişilik, 3 kişilik ve 4 kişilik oyunlar…

evde oynanabilecek oyunlar

Evde Oynanabilecek Oyunlar

Evde vakit geçirmek oynanabilecek bir çok oyun bulunmaktadır. Ailenizle, arkadaşlarınızla oynamak için tavsiye ettiğimiz oyuncuları da inceleyebilirsiniz. Kaç kişi olduğunuza bağlı ayrı ayrı tavsiyeler verdik. 2 kişilik, 3 kişilik veya 4 kişilik oyunlar listede yer almaktadır.

2 Kişilik Oyunlar

Eğer evde iki kişiyseniz ve oynayacak bir oyun arıyorsanız doğru yerdesiniz. Bu listede evde arkadaşınız veya ailenizden bir kişi ile oynamak isteyebileceğiniz birkaç oyunu sizlere önerdik. Listenin başında yer alan oyunlar eğer evinizde yoksa endişelenmeyin, devamında evde herhangi bir oyun bulunmasına gerek kalmadan oynayabileceğiniz oyunlar da yer almaktadır.

1. Satranç

Strateji oyunlarının başında gelen oyun satranç, hem eğlenceli vakit geçirmeniz hem de zihninizi geliştirmeniz açısından sizin için en iyi tercihlerden biri olacaktır. Klasik bir satranç mücadelesi keyifli vakit geçirmek için oldukça güzeldir.

2. UNO

Elinizdeki kartları bitirmeye çalıştığınız bu oyun, hem 2 kişilik hem 3 kişilik hem de 4 kişilik oynanabilir. Kişi sayısı fark etmeden renkli kartlarla keyifli bir vakit geçirmek için güzel bir tercih olacaktır.

3. Jenga

Ahşap bloklardan oluşan kuleyi ilk kim yıkacak? Eğlenceli blok oyunu 2 kişilik oynanabilecek en iyi oyunlardan birisidir. Oldukça keyifli vakit geçirmenizi sağlayacaktır. Kuleyi yıkmamaya dikkat edin.

4. Tabu

Arkadaşınızla birlikte kelime hafızanızı ve iletişiminizi geliştirecek olan Tabu oyununu oynamanızı da tavsiye ederiz. Birlikte eğlenceli vakit geçirmek için en iyi tercihlerden birisi de Tabu oynamaktır. Yasaklı kelimelerin ve anlatmanız gereken kelimenin olduğu bu oyun oldukça eğlencelidir.

5. Saklambaç

Saklambaç oynamakta daha küçük yaştaki arkadaşlarımız için oldukça eğlenceli bir aktivite olacaktır. Birbirinizi sıra sıra sobeleyerek eğlence dolu dakikalar geçirmeye devam edebilirsiniz.

6. SOS Oyunu

Belki de 2 kişilik evde oynanabilecek oyunların en popüleri bu oyundur. Birlikte SOS oyunu oynayarak zaman geçirmeye çalışabilirsiniz. Bu oyun da diğer oyunlar gibi oldukça eğlencelidir. Bir kağıda SOS oyunu için gerekli alanı çizerek oyunu oynamaya başlayabilirsiniz.

evde oynanacak oyunlar 3 kişilik

3 Kişilik Oyunlar

Evde oynanabilecek oyunlar serisinin 3 kişilik kısmı ile devam ediyoruz. Eğer evde üç kişiyseniz ve oynayacak bir oyun arıyorsanız, bu listede yer alan 3 kişilik oyunları denemekte fayda var. Hep beraber dolu dolu zamanlar yaşamak için listeye bir göz atın.

1. Kulaktan Kulağa

Evde oynanabilecek oyunlardan birisi de kulaktan kulağa oyunudur. İlk kişi bir kelime belirler ve herkes kulaktan kulağa o kelimeyi söyler. Son kişi ise duyduğu kelimeyi sesli olarak söyler. Zor bir kelime belirlenir ve son kişiye kelime ulaşana kadar ortaya komik bir sonuç çıkar.

2. Balon Düşürmeme Oyunu

Bir balon ya da hafif bir top ile oynanabilecek bu oyun çocuklar arasında oldukça sevilmektedir. Havaya atılan balona herkes sırasıyla dokunarak balonu havada tutmaya çalışır. Balonu yere düşüren kaybeder. 2 veya 3 kişilik olarak oynanabilen bu oyun da oldukça zevkli ve eğlencelidir.

3. İsim Şehir Hayvan Oyunu

Evde oynanabilecek oyunların belki de en popüleri bu oyundur. Bir kağıda isim, şehir, hayvan, bitki ve eşya başlıkları atılır. Her turun başında bir harf belirlenir ve herkes o harf ile başlayan bir isim, bir şehir, bir hayvan, bir bitki ve bir eşya yazar. Turun sonunda herkes sırasıyla yazdıkları kelimeleri okur.

4. Deve Cüce

Listemizin son oyunu da yılların oyunu olan deve cüce oyunudur. Dikkat ve refleks becerilerini geliştiren bu oyun 2 veya daha fazla kişiyle oynanabilir. Bir yönetici seçilir ve rastgele sıralamalar ile deve veya cüce der. Oyuncular ise deve dendiğinde ayağa kalkar, cüce dendiğinde yere çömelir. Hata yapanlar ise kaybeder.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir