1. Anasayfa
  2. Listeler

Dünyanın En Pahalı Motosikletleri

Dünyanın En Pahalı Motosikletleri
Dünyanın En Pahalı Motosikletleri
0

Dünyanın en pahalı motosikletlerini listelerken gördüğümüz fiyatlar karşısında inanın şok olduk. Milyon dolarlık fiyatları ile bu muhteşem motosikletler dünyadaki en efsane motosikletlerden bir kaçı, hadi gelin geri sayım listemize geçelim.

10. Ducati Testa Stretta NCR Macchia Nera Concept – 225 Bin Dolar

Ducati Testa Stretta NCR Macchia Nera Concept
Ducati Testa Stretta NCR Macchia Nera Concept

Agrasif ve yırtıcı görünümü ile Testa Stretta NCR, 185 beygirlik motoru ve efsane tasarımı ile motor severlerin hayallerini süslüyor. Aldo Drudi tarafından özel olarak tasarlanan morotsiklet sınırlı sayıda ki üretimi ile 135 kg ağırlığı ile göz kamaştırıyor. Listemizde ki diğer motosikletlere göre o kadar güçlü veya hızlı değil fakat sınırlı sayıdaki üretimi nedeniyle koleksiyonerlerin peşinde koştuğu bir motor konumunda.

9. Ducati Desmosedici D16RR NCR M16 – 235 Bin Dolar

Ducati Desmosedici D16RR NCR M16
Ducati Desmosedici D16RR NCR M16

Ducati Desmosedici titanyum, aviyonik ve aliminyumdan üretilmiş bir şasi’ye ayrıca karbon fiber çamurluklara sahip. 145 kg ağırlıktaki motosikletin fabrika çıkış standart üretim fiyatı aslında 72 bin dolar olmasına rağmen ekleyebileceğimiz tüm yükseltmelerden sonraki fiyatı 235 bin doları buluyor.

Desmosedici 989 cc motor hacmi ve desmodromik motor ile güçlendirilmiş olup 200 beygir güç üretebiliyor.

8. Ecosse Founder’s Edition Ti XX – 300 Bin Dolar

Ecosse Founder’s Edition Ti XX
Ecosse Founder’s Edition Ti XX

Ecosse Founder’s Edition Ti XX titanyum bir şasi ve egzoza sahiptir. Bu motor 2409 cc billet alüminyum motorla güçlendirilmiş ve arka tekere 228 ps güç iletebiliyor.

Estetik bir tasarıma sahip Ti XX, ağırlığı azaltmaya yardımcı olan gövde boyunca  Karbon Fiber içerir ayrıca güzel bir el yapımı deri koltuğa sahiptir.

7. Legendary British Vintage Black – 400 Bin Dolar

Legendary British Vintage Black
Legendary British Vintage Black

Efsanevi Legendary British Vintage Black 1948’li yıllarda piyasaya sürülen klasik tarzda bir motosiklettir. 33 adetlik sınırlı üretime sahip motosiklet, sınırlı sayıdaki üretimi ile koleksiyonerlerin peşinden koştuğu bir motosiklet konumunda.

Birleşik krallıkta üretilen motosiklet 250 cc motor hacine sahip ve üretildiği dönemde dünyanın en hızlı motosikleti ünvanını almıştır.

6. Dodge Tomahawk V10 Superbike – 550 Bin Dolar

Dodge Tomahawk V10 Superbike
Dodge Tomahawk V10 Superbike

Sıra geldi dünyanın en pahalı motosikletleri listemizdeki en nadir motosikletine, bu çılgın ve fütüristik tasarımlı motosiklet yarım milyon dolarlık maliyeti ile dünyanın en pahalı motosikletleri listemize girmeye hak kazanıyor.

Motosiklet tam 680 kg ağırlığı sahip ve bu kadar ağır olmasına rağmen 0’dan 100’e 2.5 saniye gibi bir sürede ulaşabiliyor. Teorideki maksimum hızı ise tam 643 km/s

Ne yazık ki motosiklet şimdilik sadece bir konsept olduğu için trafiğe çıkamıyor. Ama kim bilir belki bir gün hepimiz bu bilim kurgu filmlerinden fırlamış canavarını etrafta dolaşırken görebiliriz.

5. Harley Davidson Cosmic Starship – 1.5 Milyon Dolar

Harley Davidson Cosmic Starship
Harley Davidson Cosmic Starship

1 milyon doların üstünde satış fiyatı olan ilk motosikletimiz tüm motor severlerin yakından tanıdığı bir marka olan Harley Davidson markasına ait Cosmic Starship modeli oluyor. Motorsiklet dünyaca ünlü sanatçı Jack Armstrong tarafından elle boyanmış bir motosiklet, Jack Armstrong’un bazı resimlerinin 3 milyon doları aşan fiyatlara satıldığı düşünüldüğünde bu motosikletin fiyatının neden bu kadar pahalı olduğunu anlayabilirsiniz.

4. Yamaha BMS Chopper – 3 Milyon Dolar

Yamaha BMS Chopper
Yamaha BMS Chopper

Çarpıcı ve mekanik tasarımı ile tam bir sanat eseri gibi görünen bu canavar yol için tasarlanmamıştır. Estetiği ve yapısı ile taktir edilmesi gereken bir koleksiyon ürünüdür.

1700cc motor hacmine sahip motosiklet 24 ayar altın ile kaplı ve kadife bir koltuğa sahip listemizin ikinci konsept motosikletlerinden.

3. Ecosse ES1 Spirit – 3.6 Milyon Dolar

Ecosse ES1 Spirit
Ecosse ES1 Spirit

Ecosse Spirit, sınırlı sayıda üretilmiş olan titanyum bir şasiye sahip, dünyanın en pahalı 3. motosikleti konumundadır.  370 km/s maksimum hızı ile en deneyimli sürücüleri bile tatmin edecek özellikler sahip olan bir motor.

Ancak satın alabilmeniz için önemli bir şart var, bu motoru kullanabilmek için Ecosse merkezinde 2 hafta boyunca ders almanız gerekiyor.

2. 1949 E90 AJS Porcupine – 7 Milyon Dolar

1949 E90 AJS Porcupine
1949 E90 AJS Porcupine

1949 E90 AJS Porcupine, dünyanın en ğahalı motosikletleri listemizde 2. sırada yer alıyor. Bu motorsikletten bu zamana kadar toplamda 4 adet üretilmiştir.

Ayrıca 1949 yılında Les Graham bunlardan biriyle dünya şampiyonluğunu kazanmıştır. Fiyatının bu kadar yüksek olması normal, koleksiyonerlerin takibinde ki motorsikletlerden birisi.

1. Neiman Marcus Limited Edition Fighter – 11 Milyon Dolar

Neiman Marcus Limited Edition Fighter
Neiman Marcus Limited Edition Fighter

Dünyanın en pahalı motosikleti 11 milyon dolar fiyatı ile Neiman Marcus Limited Edition Fighter’dır. Neiman Marcus aslında bir Amerikan lüks giyim markasıdır. Motosiklet açık arttırılmaya 110 bin dolar satış fiyatı ile çıkarılmış ve tam 11 milyon dolara satılıştır.

Listeler kategorisinde sizler için bir çok ürün, malzeme, eşya ,araç ve benzeri ürünün Dünya ve Türkiye sıralamalarını paylaşıyoruz.

Bu liste wealthygorilla.com web sitesinde ki verilere dayanılarak hazırlanmıştır.

 

 

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir