1. Anasayfa
  2. Dizi & Film

Yapay Zeka (Artificial Intelligence) Film İncelemesi

Yapay Zeka (Artificial Intelligence) Film İncelemesi
0

Merhaba değeri takipçilerimiz, Bu yazımızda sizin için; Yapay Zeka (Artificial Intelligence) Filminin Konusu Ne? Türü Ne? Dizi – Film Sitelerinin Filme Verdiği Puanlar Ne? Konuları ile ilgili bilgi vereceğiz, iyi okumalar.

Yapay Zeka Filmi Hakkında

2001 ABD yapımı film 5 Ekim 2001 tarihinde vizyona girmiştir. 146 dakika olan filmin yönetmeni Steven Spielberg, oyuncuları Jude Law, William Hurt, Sam Robards, Frances O’Connor, Haley Joel Osment, Senaristleri ise Brian Aldiss ve Ian Watson’dur.

Yapay Zeka Filminin Konusu Ne?

21. yüzyılda bir mucit, öz bilinç sahibi olan yeni bir tür bilgisayar geliştirir. Yani bu bilgisayar kendi varlığından haberdardır. Bu icattaki temel amaç, kendini insan yerine koyan ve insanlığın ortak sorunlar için çözüm bulan bir cihaz geliştirmektir. Bu yapay zeka çeşitli robotlara takılır. Bu robotlardan biri ise bir çocuk formundadır ve 11 yaşındaki bu robotun ismi David’dir.

David tıpkı gerçek bir çocuk gibi kendisini evlatlık alan zengin bir aile olan Swintonlar’a verilmiştir. Martin isimli bir çocukları olan ailenin çocukları ağır hastadır ve yaşaması şüpheli olarak görülmektedir. Bu sebeple aile acılarını biraz da olsa dindirebilmek için sevgilerini David’e vermeyi isterler. İlerleyen zamanlarda Martin iyileşerek ailesinin yanına döneri ancak David’e karşı kıskançlık duyar ve onun varlığından rahatsız olmaya başlar. Martin gelişiyle başından şansız bir takım olaylar geçen David aile sorunları yaşar. Monica ismindeki annesi çok sevdiği David’i yok olması için üretildiği yer olan firmaya götürmek yerine bir ormana bırakarak kaçar. David ise basit bir makineden daha fazlasını yani gerçek bir insan olup olamayacağı konusunda merak içindedir. Yolda karşılaştığı Jigolo robot ile birlikte bu soruya cevap ararlar.

Yapay Zeka (Artificial Intelligence) Film İncelemesi
Yapay Zeka (Artificial Intelligence) Film İncelemesi

 

Yapay Zeka (Artificial Intelligence) Filminin Türü Ne?

2001 Amerika Birleşik Devletleri yapımı olan ve genel olarak Bilim Kurgu türünde olan Yapay Zeka (Artificial Intelligence) filmi: Bilim Kurgu, Aksiyon, Dram, Gizem ve Gerilim türündedir.

 

Dizi – Film Sitelerinin Yapay Zeka (Artificial Intelligence) Filmine Verdikleri Puanlar

Gösterime girmiş olduğu 2001 tarihinden bu yana birçok kişi tarafından izlenen ve beğenilen Yapay Zeka (Artificial Intelligence) filmine Dizi- Film Sitelerinin verdiği puanlar şu şekilde:

  • IMDb: 294,320 film severin puanladığı Yapay Zeka (Artificial Intelligence) filmi, ortalama olarak 10 üzerinden 7,2 puan aldı.
  • BeyazPerde.com: 1340 tane eleştirmenin puanladığı Yapay Zeka (Artificial Intelligence) filmi, 5 üzerinden 4,4 puan aldı.
  • RottenTomatoes.com: RottenTomatoes.com sitesinde yer alan 194 tane eleştirmenin puanladığı film ortalama olarak 100 üzerinden 74 puan aldı.
  • Sinemalar.com: 1818 izleyicinin ve eleştirmenin Sinemalar.com üzerinden puanladığı film 10 üzerinden 8,3 puan almıştır.

Bu yazımızda sizin için; Yapay Zeka (Artificial Intelligence) Filminin Konusu Ne? Türü Ne? Dizi – Film Sitelerinin Filme Verdiği Puanlar Ne? Konuları ile ilgili bilgi verdik, okuduğunuz için teşekkür ederiz.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir