1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Instagram Hesabı Silme ve Hesabı Dondurma Nasıl Yapılır?

Instagram Hesabı Silme ve Hesabı Dondurma Nasıl Yapılır?
İnstagram Hesap Silme
0

Instagram dünya genelinde 1 milyondan fazla kullanıcıya ev sahipliği yapan bir sosyal medya uygulaması olarak her geçen gün popülerliğini arttırmaya devam ediyor. Fotoğraflarımızı paylaşabildiğimiz platformda popülerlik de hat safhada oluyor. Bir çok kişi kayıt olurken bir çok kişide instagram hesabı sil işlemiyle hesabını siliyor. Bu yazımda sizler için instagram hesabı silme işlemini anlatacağım.

Instagram

Instagram sosyal medyada ücretsiz bir fotoğraf ve video paylaşım uygulamasıdır. İlk kurulduğu Ekim 2010 yılında kullanıcıların çektiği bir fotoğraf üzerinde filtre kullanımı ve düzenlenen bu fotoğrafı İnstagram dahil bir çok sosyal medya servisinde paylaşma imkanı tanıyan bir uygulamaydı.

Kurucuları olan Systrom ve Mike Krieger tarafından 2012 senesinde sosyal medya devi olan Facebook’a 300 milyon dolar nakit ve 23 milyon hisse senedi ile satıldı.

Evet genel kültür bilgilendirmesi bittiğine göre artık instagram hesabı silme işlemine geçebiliriz.

Instagram Hesabı Silme

  • Aşağıda bulunan butona tıklayarak instagram hesap silme sayfasına gidin.
Instagram Hesap Silme Sayfası İçin Tıklayın
  • Açılan sayfada size neden hesabınızı kapatmak istediğiniz ile ilgili bir soru soruyor. Ayrıca bu sayfadan instagram hesabı geçici dondurma işlemi de yapabilirsiniz.
İnstagram Hesabı Silme
Instagram Hesabı Silme
  • Hesabınızı neden silmek istediğinizi seçtikten sonra sayfanın altında yeni bir bölüm açılacak.
  • Bu bölümde üsteki resimde gördüğünüz gibi sizden kapatmak istediğiniz instagram hesabınızın şifresini soruyor olacak.
İnstagram Hesap Silme
Instagram Hesap Silme
  • Instagram hesabınızın şifresini girdikten sonra aşağıda bulunan Hesabımı Kalıcı Olarak Sil butonuna tıkladığınızda hesabınız tamamen silinmiş olacak.

 

Burada dikkat etmeniz gereken telefonda yada bilgisayarda bu işlemi nerede yapıyorsanız orada kapatmak istediğiniz instagram hesabı açık olması gerekiyor. Yanlışlıkla başka hesabı veya başkasının hesabını silmek istemeyiz.

Ayrıca Instagram hesabını silme işleminden önce lütfen sizde yedeği olmayan fotoğraflarınızı yedeklemeyi unutmayın.

Hesabınız kalıcı olarak silineceği için paylaşmış olduğunuz fotoğrafları bir daha bulamayacaksınız ve hali hazırda sildiğiniz instagram hesabınızdaki isminizi yeni bir hesap açsanız da kullanamayacaksınız.

Instagram hesabınızı silmek yerine size ikinci bir tercih sunmak isterim.

Instagram Hesabı Dondurma

Instagram hesap dondurma işlemi hesap silme işlemine göre daha iyi bir yöntem olabilir. Instagram hesabınızı kalıcı olarak sildiğiniz de bir daha asla aynı hesabı açamaz daha önce paylaşmış olduğunuz video ve fotoğraflara artık ulaşamaz ve silmiş olduğunuz hesabınızın adını bir daha hiç bir instagram hesabınızda kullanamazsınız. bu yüzden biz ikinci seçenek olan instagram hesabı dondurma işlemini öneriyoruz. Bu işlemde hesabınızı dondurursunuz ve sizi instagram üzerinden arayan birisi hesabınızı, profilinizi, resim ve fotoğraflarınızı göremezler. Hesabınızı tekrar geri açmak istediğinizde hesap adınız ve şifreniz ile giriş yapmanız yeterli olacaktır, hesabınız tekrar açılacak ve aynı şekilde  kullanmaya devam edebileceksiniz. Hiç bir paylaşımınız, video yada fotoğrafınız silinmemiş olacak, aynı hesap isminizi kullanmaya devam edebileceksiniz.

Instagram Dondurma İşlemi Nasıl Yapılır?

  • Bu işlemde, altta bulunan butona tıklayarak instagram hesap dondurma sayfasına gidiyoruz.
Instagram Hesap Dondurma Sayfası İçin Tıklayın
  • Bu sayfaya geldiğinizde size instagram hesabını dondurma nedenini ve şifrenizi soruyor.
İnstagram Dondurma
Instagram Dondurma
  • Burada seçeneklerden hesabınızı neden dondurmak istediğinizi seçtikten sonra dondurmak istediğiniz hesabınızın şifresini girerek sayfanın aşağısında bulunan Hesabı Geçici Olarak Kapat seçeneğine tıklıyorsunuz. Artık hesabınız donduruldu.
  • Hesabınıza tekrar giriş yaptığınızda hesabınız tekrar aktif olacak. Hesap bilgilerinizi bir yere not etmeyi unutmayın.

Instagram hesabı silme işlemi de Instagram hesabı dondurma işlemi de kolayca halledilebilen işlemler. Burada uyarımı tekrar yinelemek isterim, lütfen Instagram hesabı silme işlemini yaparken dikkatli olunuz herhangi bir sinirli, bunalımlı veya üzgün ruh halinizde yapabileceğiniz bu işlemini kesinlikle geri dönüşü yoktur. Bütün paylaşmış olduğunuz fotoğraf ve videolarınız geri dönüşü olmayacak şekilde silinecek, takip ettiğiniz ve sizi takip eden kişiler silinecek ve profil isminizi bir daha kullanamayacak olmanız ciddi bir durum.

Lütfen son kararınızı vermeden bu işlemi gerçekleştirmeyin. Benim size önerim ise hesabınızı ilk olarak dondurmanız olacaktır. Hesabınızı dondurdunuz ve Instagram kullanmıyor yada başka bir hesaptan kullanıyorsunuz ve bu durumdan memnun iseniz dondurduğunuz hesaba giriş yaparak silme işlemini yapabilirsiniz.

Teknoloji bölümünde bir çok konuda size bilgi verecek, yol gösterecek bilgiler vermeye çalışıyoruz. Yazmamı istediğiniz, merak ettiğiniz veya cevabını bulamadığınız sorularınızı aşağıya yorum kısmına yazarsanız en kısa sürede size cevap verebilir ve o konuda yazı yazabilirim.

İstek ve Önerileriniz Benim İçin Önemli

Bizi Instagram‘da  Takip Etmeyi Unutmayın

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir