İlginizi Çekebilir
Extraction Filmi
 1. Ana Sayfa
 2. Dizi & Film
 3. John Wick 1 Film İncelemesi

John Wick 1 Film İncelemesi

John Wick 1

John Wick

Bu gün sizlerle aksiyon filmi severlerin popüler filmlerinden birisi olan ve en iyi aksiyon filmi olarak gösterilen hatta en iyi aksiyon filmleri arasında yerini almış bir yapım olan John Wick 1 filmini inceliyoruz. Aksiyon tarzında filmler seviyorsanız bu filmi izlemenizi kesinlikle tavsiye ederim.

John Wick 1
John Wick 1

John Wick 1

John Wick, sevdiği kadın için herşeyi geride bırakarak emekliye ayrılmış bir tetikçidir. Emekliliğinin keyfini çıkarırken karısının yakalandığı kötü bir hastalıkla yaşamı tamemen yıkılır ve ölür. Eşinin ölmeden önce ayarladığı ve öldüğünde Jhon Wick’e verilecek olan eşinden kendine kalan en kıymetli zenginliği ve can yoldaşı köpeğidir. Fakat evine dalan üç serseri onu da öldürür. Gansterlerden biri, mafya babası Viggo Tasarov’un oğlu Josef Tasarov’dur ve John’un tetikçilik dönemlerinde birlikte çalıştığı bir adamdır. Artık kaybedecek hiçbir şeyi kalmayan John Wick’in tek istediği intikamdır, karısından kalan en kıymetli hazinesi olan köpeğini öldüren gangsterin canını almak. John Wick, New York sokaklarında düşmanlarıyla soluk kesen bir kovalamacanın içine girer.

Başrolünde Keanu Reevus’ın yer aldığı filmin yönetmenliğini ise David Leitch ve Chad Stahelski ikilisi üstleniyor.

İMDB Puanı: 7,4

Oyuncular:

 • Keanu Reeves – John Wick
 • Michael Nyqvist – Viggo Tarasov
 • Alfie Allen – Iosef Tarasov
 • Willem Dafoe – Marcus
 • Dean Winters – Avi
 • Adrianne Palicki – Ms. Perkins
 • Omer Barnea – Gregori
 • Toby Leonard Moore – Victor
 • Daniel Bernhardt – Kirill

 

evdeneyapilir.com Eleştirisi

Uzun bir süre ortalıklarda görünmeyen Keanu Reeves John Wick filmi ile yeniden beyazperdeye çıkmıştı! Aksiyon, silahlı çatışma denilince ilk akla gelen isim olan ve en önemli oyuncularından biri olan Keanu Reeves, bu sefer her dakikasında akisyon olan silahların haddinden fazla patladığı vurdulu kırdılı bir film olarak gösterebileceğimiz “John Wick” bir karakterin kanlı ve bol öldürmeli macerasını, konuya ağırlık vermeden ortaya koyuyor. Belirli bir hikaye olmamak ile birlikte, yalnızca silahlar konuşuyor. ‘Hepsini Vur’ kelimesini filme uyarlayan ve onu görsellikle bir araya getiren yönetmen David Leitch ve Chad Stahelski sert havayı dağıtmak amacıyla duygusal sahnelere başvuruyorlar, esasen diğer türlü film yavan kalırdı. Böyle olması yerli yerinde olmuş!

Dizi & Film

Kaynak 1 2 3

Yorum Yap

Yorum Yap