1. Anasayfa
  2. Dizi & Film

John Wick 1 Film İncelemesi

John Wick 1 Film İncelemesi
John Wick 1
0

Bu gün sizlerle aksiyon filmi severlerin popüler filmlerinden birisi olan ve en iyi aksiyon filmi olarak gösterilen hatta en iyi aksiyon filmleri arasında yerini almış bir yapım olan John Wick 1 filmini inceliyoruz. Aksiyon tarzında filmler seviyorsanız bu filmi izlemenizi kesinlikle tavsiye ederim.

john-wick-1-film-incelemesi
John Wick 1

John Wick 1 Filmi Hakkında

John Wick, sevdiği kadın için her şeyi geride bırakarak emekliye ayrılmış bir tetikçidir. Emekliliğinin keyfini çıkarırken karısının yakalandığı kötü bir hastalıkla yaşamı tamamen yıkılır ve ölür. Eşinin ölmeden önce ayarladığı ve öldüğünde John Wick’e verilecek olan eşinden kendine kalan en kıymetli zenginliği ve can yoldaşı köpeğidir. Fakat evine dalan üç serseri onu da öldürür. Gangsterlerden biri, mafya babası Viggo Tasarov’un oğlu Josef Tasarov’dur ve John’un tetikçilik dönemlerinde birlikte çalıştığı bir adamdır. Artık kaybedecek hiçbir şeyi kalmayan John Wick’in tek istediği intikamdır, karısından kalan en kıymetli hazinesi olan köpeğini öldüren gangsterin canını almak. John Wick, New York sokaklarında düşmanlarıyla soluk kesen bir kovalamacanın içine girer.

john-wick-1-film-incelemesi-

 

Başrolünde Keanu Reevus’ın yer aldığı filmin yönetmenliğini ise David Leitch ve Chad Stahelski ikilisi üstleniyor.

İMDB Puanı: 7,4

Oyuncular:

  • Keanu Reeves-John Wick
  • Michael Nyqvist – Viggo Tarasov
  • Alfie Allen – Iosef Tarasov
  • Willem Dafoe-Marcus
  • Dean Winters – Avi
  • Adrianne Palicki – Bayan Perkins
  • Ömer Barnea – Gregori
  • Toby Leonard Moore – Victor
  • Daniel Bernhardt-Kirill

John wick 1 Türkçe Fragman

evdeneyapilir.com John Wick 1 Eleştirisi

Uzun bir süre ortalıklarda görünmeyen Keanu Reeves John Wick filmi ile yeniden beyazperdeye çıkmıştı! Aksiyon, silahlı çatışma denilince ilk akla gelen isim olan ve en önemli oyuncularından biri olan Keanu Reeves, bu sefer her dakikasında aksiyon olan silahların haddinden fazla patladığı vurdulu kırdılı bir film olarak gösterebileceğimiz “John Wick” bir karakterin kanlı ve bol öldürmeli macerasını, konuya ağırlık vermeden ortaya koyuyor. Belirli bir hikaye olmamak ile birlikte, yalnızca silahlar konuşuyor. ‘Hepsini Vur’ kelimesini filme uyarlayan ve onu görsellikle bir araya getiren yönetmen David Leitch ve Chad Stahelski sert havayı dağıtmak amacıyla duygusal sahnelere başvuruyorlar, esasen diğer türlü film yavan kalırdı. Böyle olması yerli yerinde olmuş!

Dizi & Film

Kaynak 1 2 3

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir