1. Anasayfa
 2. Dizi & Film

Gelmiş Geçmiş En İyi Yabancı Filmler

İzlenmesi gereken en iyi filmler hangileri ? En iyi yabancı filmler hangileri? Hangi filmi izlemeliyim? En çok İzlenen filmler hangileri? En Beğenilen Filmler Hangileri ? İMDB puanı en yüksek filmler hangileri ? , gibi sorularınız varsa ve yabancı film önerileri arıyorsanız kesinlikle doğru adrestesiniz!

Gelmiş Geçmiş En İyi Yabancı Filmler
En İyi Filmler
0

İzlenmesi gereken en iyi filmler hangileri ? En iyi yabancı filmler hangileri? Hangi filmi izlemeliyim? En çok İzlenen filmler hangileri? En Beğenilen Filmler Hangileri ? İMDB puanı en yüksek filmler hangileri ? , gibi sorularınız varsa ve yabancı film önerileri arıyorsanız kesinlikle doğru adrestesiniz!

Sizlere gelmiş geçmiş en iyi yabancı filmler sıralaması hazırladık. Listemizdeki filmler en iyi yabancı filmler IMDB puanlarına göre hazırlanmıştır.

Umarım en popüler yabancı filmler listesinde verdiğimiz film tavsiyeleri hoşunuza gider!

 1. Esaretin Bedeli – The Shawshank Redemption

IMDB Puanı: 9,3

Oyuncular: Morgan Freeman(Red), Tim Robbins(Andy Dufresne), Bob Gunton(Mürüd Norton) Gil Bellows(Tommy)

Genç yaşta başarıyı yakalamış bir bankacı olan Dufresne, eşini ve onun yasak ilişki yaşadığı sevgilisini öldürmek suçundan hayat boyu hapse mahkûm edilir ve Shawshank hapishanesine gönderilir. İşkence, zulüm, aç bırakılmak, cinsel istismar, dayak, rüşvet dahil her türlü koşulun olduğu hapishane koşullarında, Andy’nin her zaman iyi ve güzel bir şeyler bulma çabası içindeki tavrı, çevresindeki herkesi çok etkileyecektir. Bir vakit sonra parmaklıkların gerisinde bile özgür bir hayat olabileceğine tüm mahkumları inandırır. Bu mahkumlardan biri olan Red ve Andy, unutulmaz bir arkadaşlık kurarak hapishaneyi bambaşka bir yer durumuna getirirler.

Film tam bir başyapıt olmak ile birlikte hikayesi oyuncuları ile izleyenleri adeta başka bir dünyaya götürüyor. Tam anlamıyla hafta sonunu değerlendirmek için izlenecek bir film diyebiliriz, ve bu performansı ile  listemizde kendisine 1.sırada yer buluyor. Bence bu listede kesinlikle 1. sırada yer alması gereken bir yapım. ( Bunu bir hayran yorumu olarak görün lütfen. )  En İyi Filmler

 1. Baba – The Godfather

 

İMDB Puanı: 9,2

Oyuncular:

 • Marlon Brando – Don Vito Corleone
 • Al Pacino – Michael Corleone
 • James Caan – Sonny Corleone
 • Richard S. Castellano – Clemenza
 • Robert Duvall – Tom Hagen
 • Sterling Hayden – Kaptan McCluskey
 • John Marley – Jack Woltz
 • Richard Conte – Barzini

Baba, 1940’lı ve 1950’lerin Amerika’sında, bir İtalyan mafya ailesinin destansı ve gerçekçi hikayesini anlatıyor. Don Corleone’nin kızı Connie’nin düğününde, ailenin en ufak oğlu ve bir muhabere gazisi olan Michael babasıyla barışır. Bir suikast girişimi, Don’u bundan sonra işleri yönetemeyecek hale düşürünce, ailenin başına Michael ve ağabeyi Sonny geçer. Danışmanları Tom Hagen’in de yardımlarıyla başka ailelere muhabere açan Corleone ailesi, eski moda yöntemleri de değiştirmeye başlar.

Mario Puzo’nun en çok satan kitabından Puzo ve yönetmen Francis Ford Coppola’nın da yardımları ve usta yorumları ile sinemaya uyarlanan film o sene En İyi Film, En İyi Erkek Oyuncu ve En İyi Uyarlama Senaryo dallarında Oscar kazanmıştır. Yapılan incelemeler neticesi Türkiye’de en çok izlenen ve satılan film olma özelliği de taşır.

 1. Kara Şövalye – The Dark Knight

İMDB Puanı: 9,0

Oyuncular: Christian Bale (Bruce Wayne), Heath Ledger (Joker), Aaron Eckhart (Harvey Dent), Michael Caine(Alfred), Maggie Gyllenhaal(Rachel), Gary Oldman(Gordon)

Kara Şövalye, Gotham şehri sakinlerinin iyiliği ve güvenliği için büyük bir tehdit oluşturan Joker’in meydana çıkması ile bir kargaşa ortamına dönen Gotham Sokaklarının tekrar kurtarıcılığını üstlenen Batman’in öyküsünü konu alıyor. Her türlü suçun yok edildiği, suç işleyen kötülerden arındırılan bir yer, bir vakit sonra tekrar tehdit altında olmaya başlıyor ve işte o vakit tekrar kolları sıvayacak olanların mücadelesi de daha keskin olarak yaşama geçecektir.

Batman, Teğmen Gordon ve Savcı Harvey Dent birlik olarak Gotham Sokaklarında bu işi başarmış olsalar da bir anda meydana çıkan Joker, işleri fena durumda bozar. Onun dehası ile baş etmek basit olmayacaktır. Gotham eski karmaşa dolu günlerin eşiğindedir. Bruce Wayne yeniden Gotham’ın yardımına koşarken kendi varlığını da bulduğu manasını da sorgulamaya başlar. O gerçekten suçluların yok olması için mi çalışıyor, yoksa suçlular onun varlığı ile tekrar suça mı yöneliyor, bunu gerçekten kavramak isteyecektir. En İyi Filmler

 1. Baba 2 – The Godfather 2

İMDB Puanı: 9,0

Oyuncular: Al Pacino (Michael Robert Duvall), Tom Hagen Diane Keaton (Kay  Robert), Robert De Niro (Vito Corleone), John Cazale (Fredo Corleone)

Baba 2, 1972 yapımı ilk filminin devamı niteliğinde, ilk yapımdaki gibi yazar Mario Puzo ve yönetmen Francis Ford Coppola’nın yaratıcı ve usta ellerinden çıkmış usta işi bir yapım. Film, altı adet Oscar ödülü kazanmıştır.

Genç Corleone, Amerika’ya yeni gelmiştir. 1917 senesinde, New York şehrinin ulusal mafyalarından birinin liderini öldürünce saygınlık kazanır ve korkulan biri duruma gelir.

Bu durumda iken, 50 sene sonra, Michael Corleone, Washington’da senato mahkemesine ailesinin işleri ile alakalı ifade vermekte ve zor durumdadır. Film, eleştirmenler doğrultusundan önceki filmden daha başarılı olarak kabul edilmiş ve az sayıdaki devam filminden biri olarak kabul ediliyor. Robert De Niro filmde sadece 45 dakika rol almış ve bu süre zarfındaki performansı ile Vito Corleone’yi canlandırarak Oscar’ı almıştır. En İyi Filmler

 1. Ucuz Roman – Pulp Fiction

İMDB Puanı: 8,9

Oyuncular:

 • Tim Roth – Kabak
 • Amanda Plummer – Tatlı Tavşan
 • Laura Lovelace – Garson
 • John Travolta – Vincent Vega
 • Samuel L.Jackson – Jules Winnfield
 • Phil LaMarr – Marvin

Ucuz Roman’da Honey Bunny ve Pumpkin, ömürlerine biraz hareket katmak isteyen genç ve birbirine aşık bir çift ufak soyguncudur. Öte yandan, iki tetikçi, Vincent Vega ve Jules ikilisi günlük işlerinden biri olarak, patronlarına ödemeyi geciktiren bir kaç sahtekâr gençten paraları tahsil etmeye ve parayı vermezler ise vurmaya giderler. Vincent patronun güzel ve genç eşine bebek bakıcılığı yapmak ile görevlendirilirken ortağı suç yaşamına son vermeye, emekli olmaya karar verir. Cesur ve gözü kara bir dövüşçü ise para karşılığı şike yapmayı kabul etmeyerek şehirden kaçar. Kader bu aykırı kişileri gösterişli bir şekilde bir araya getirecek, yollarını kesiştirecek ve bir ekip olmalarını sağlayacaktır.

Ucuz Roman, o sene tam 7 dalda Oscar’a aday gösterilmiş ve En İyi Orijinal Senaryo Oscarı’nı almıştır. Hem de 1994 Cannes Film Festivali’nde en iyi film mükafatı olan Altın Palmiye Ödülü’nün de sahibidir.

 1. 12 Öfkeli Adam – 12 Angry Men

İMDB Puanı: 8,9

Oyuncular:

 • Martin Balsam – Jüri 1
 • John Fiedler – Jüri 2
 • Lee J. Cobb – Jüri 3
 • G. Marshall – Jüri 4
 • Jack Klugman – Jüri 5
 • Edward Binns – Jüri 6
 • Jack Warden – Jüri 7
 • Henry Fonda – Jüri 8
 • Joseph Sweeney – Jüri 9
 • Ed Begley – Jüri 10
 • George Voskovec – Jüri 11
 • Robert Webber – Jüri 12

12 Öfkeli adam filmi cinayet ve yaralama suçları ile mahkeme karşısına çıkan bir gencin cezası için karar vermekle yükümlü 12 jüri üyesinin karar verme sürecini konu alıyor. Latin Amerikalı bir genç adam, babasını öldürmek suçu ile cinayet ile suçlanır. Gencin kaybettim diyerek saklamaya çalıştığı suç aleti olan bıçak ise cinayetin işlendiği yerde bulunmuştur. Gencin mahkemeye verdiği savunma zayıf ve yetersizdir ve olayları duyduklarını söyleyen birçok tanık mevcuttur.

Genç adam suçlu bulunduğu taktirde idam cezasına mahkum edilecektir. Jürinin verdiği karar pek de şaşırtıcı değildir. 12 jüri üyesinden sadece birisi (Davis) ‘suçsuz’ hükmü yönünde oy vermiştir. Davis’in diğer jüri üyelerini ikna etmeye çabalaması sırasında her jürinin genç adam için ‘suçlu’ kararını vermesinin arkasında, aralarında yabancı düşmanlığı, ırkçılık, kanunlara ve adalete aşırı güven, sürü psikolojisi, geçmişte yaşadıkları ile hesaplaşma gibi farklı kişisel sebepler olduğu ortaya çıkar.

Tek mekanda geçen bir film olmak ile beraber bu kadar akıcı ve insanı sıkmayan bir yapısı olması ile film en iyi filmler listemize girmeyi başarıyor. İMDB Puanı ile klasikler arasında yer alması ise cabası diyebiliriz. En İyi Filmler listesinde yapım tam olarak yanınıza çerezinizi alıp izleyebileceğiniz bir başyapıt.

 1. Schindler’in Listesi – Schindler’s List

İMDB Puanı: 8,9

Oyuncular:

 • Liam Neeson – Oskar Schindler
 • Ben Kingsley – Itzhak Stern
 • Ralph Fiennes – Amon Goeth
 • Caroline Goodall – Emilie Schindler
 • Jonathan Sagall – Poldek Pfefferberg
 • Embeth Davidtz – Helen Hirsch
 • Malgorzata Gebe – Wiktoria Klonowska
 • Shmuel Levy – Wilek Chilowicz
 • Mark Ivanir – Marcel Goldberg
 • Beatrice Macola – Ingrid

 

Schindler’in Listesi, Oscar Schindler adlı bir Alman kökenli işadamının 2. Dünya Savaşı sıralarında Polonya’da açtığı fabrikada, savaştan ve katliamdan kaçan Yahudi işçileri çalıştırması ve böylelikle 1100’e yakın Yahudi kökenli insanın hayatını kurtarmasını anlatıyor. Gerçek bir hayat hikayesinden esinlenilen film, filmleri ve performansları ile ün yapmış yönetmen Steven Spielberg’in ustalık eserleri arasında diyebileceğimiz en önemli başyapıtları arasında sayılan ve yönetmene Oscar kazandıran bir yapımdır. Senaryo, 1994 yılında 12 dalda Oscar Ödülüne aday olmuş ve 7 dalda ödül kazanmıştır.

Milyonlarca suçsuz insanın ölümüne neden olan ve tarihin en büyük olaylarından ve trajedilerinden biri olan Yahudi Soykırımı onlarca filme konu olmuştur. Bu filmlerin çoğu Polonya’da yaşanan soykırımı konu almış ve bu soykırımın en güçlü temsilcilerinden biri olan Schindler’in Listesi filmidir. Oscar Schindler ilk önceleri Alman ordusuna yardım eden ve onları destekleyen tavrı ile öne çıkarken daha sonraları Nazi şiddetine ve zulmüne şahit olması ile tavrı Nazi karşıtlığına dönmüştür. Filimde geçen çok güzel bir kelime ile en iyi yabancılar filmi listemize devam etmek istiyorum o da şöyle ki;

“Öldürme yetkisine sahip olup da öldürmüyorsan sen güçlüsündür.” Filmde geçen bu kelime bile filmi tam anlamıyla özetliyor diyebiliriz. Şimdilerde yapılan Yahudi soykırımları Türk milletinin üstüne atılsa da film tarihteki süreçte kimlerin nasıl rol aldığını anlatır niteliktedir ve kesinlikle en iyi film tavsiyelerimizin arasında yer almalıdır.

 1. Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü – The Lord of the Rings: The Return of the King

İMDB Puanı: 8,9

Oyuncular:

 • Noel Appleby – Everard Proudfoot
 • Ali Astin – Elanor Gamgee
 • Sean Astin – Sam
 • John Bach – Madrid
 • Sean Bean – Boromir
 • Cate Blanchett – Galadriel
 • Orlando Bloom – Legolas
 • Billy Boyd – Pippin
 • Sadwyn Brophy – Eldarion

İşte listemizde hem seri olarak hem de tekli performans olarak muazzam bir gişe yapmış en iyi yabancı filmler listemizde kendisine yer bulan macera ve fantastik anlamında en iyi filmlerden birisi olan Yüzüklerin Efendisi filminin 3.bölümü.

Burada aslında bütün filmi konu almak gerekiyor diye düşünüyorum. Serinin konusunu ele almak gerekirse film Gollum’un yüzüğü düşürmesi ve Bilbo Baggins’in Ork mağarasında bütün güç yüzüklerine hükmedecek olan tek yüzüğü bulması ile başlıyor. Yüzük Bilbo’ya uzun bir ömür bahşediyor. Sonrasında Bilbo’nun yeniden macera dolu yolculukları özlemesi nedeniyle Sair halkına veda etmesi ile birlikte Gandalf yüzüğü Bilbo’nun yeğenine bırakmasını istiyor ve film böylece başlıyor.

Gandalf’ın yüzüğün tek yüzük olduğunu anlaması ile birlikte Frodo hikayeye giriş yapmış oluyor ve yüzüğü ayrık vadiye yani Elf diyarına götürmek zorunda kalıyor. Ayrık vadiye çağrılan, orta dünyanın tüm milletlerinin liderleri yüzüğün yok edilmesine veya kullanılması konusunda kararsız kalırken yüzüğün yok edilmesi gerektiğine karar veriyorlar. Frodo yüzüğü hüküm dağına götürmek için gönüllü oluyor ve yanında 8 cesur adam ile birlikte yüzük kardeşliği başlamış oluyor. Hikaye bu şekilde devam ediyor. Kralın dönüşü bölümünde ise Tek Yüzüğün yok edilmesi için verilen mücadelenin son safhasını konu alıyor.

Sauron’un orduları git gide büyümekte, Frodo ve onun can dostu sam, korku dolu bir yolculuğun göbeğinde dehşet verici ve tehlikeli Hüküm Dağına yavaş yavaş yaklaşmaktadırlar. Tek yüzük ortadan kaldırılmalı ve Sauron gücünü yeniden kazanmamalıdır. İyilik bunun için savaşmaya hazırdır. Arka planda ise İnsan, Elf ve Cüce orduları, karanlık güçlerin karşısında tüm eski düşmanlıklar ve anlaşmazlıklara rağmen bir olarak savaşmaya hazırlanıyorlardır. Tüm bu ordular küçük bir Hobbit’in eline ve onun becerilerine bakmaktadırlar. Fakat tek yüzük kendi iradesi olan bir yapıdadır ve taşıyanı kimi zaman yüzüğü kullanmanın daha cazip olduğu konusunda zehirlemektedir.

 1. Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği – The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

İMDB Puanı: 8,8

Oyuncular:

 • Noel Appleby – Everard Proudfoot
 • Ali Astin – Elanor Gamgee
 • Sean Astin – Sam
 • John Bach – Madrid
 • Sean Bean – Boromir
 • Cate Blanchett – Galadriel
 • Orlando Bloom – Legolas
 • Billy Boyd – Pippin
 • Sadwyn Brophy – Eldarion

Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği, orta dünyanın kaderini değiştirecek olan güç yüzüğünden kurtulmak için verilen mücadeleyi ve çabayı konu alıyor. Yıllar önce üretilen, bütün güç yüzüklerine hükmedecek olan ve Orta Dünya topraklarına kan ve vahşetten başka hiçbir şey getirmeyen yüzüklerin sonuncusu, üretildikten yüzyıllar sonra Bilbo Baggins’in elinde ortaya çıkar. Frodo amcasının giderken kendisine bıraktığı yüzüğün ne kadar güçlü bir yüzük olduğunu bilmeyerek hayatına devam eder.

Gandalf yüzüğün efsanelere konu olan o tek yüzük olduğunu anlamasıyla her şeyi Frodoya anlatır. Frodo, Gandalf’ın anlattıkları karşısında şok olur ve dehşete düşer. Sauron’un eski gücüne kavuşmaması için tek yol güç yüzüğünün yok edilmesidir ve yüzüğün yok edilebileceği tek yer Mordor topraklarında bulunan Hükümdağı’dır.Yüzüğün yok edilmesi için kendisini feda eden Frodo kendisi ile birlikte kendini feda eden savaşçılardan oluşan bir ekip ile yola koyulur. Çok uzun ve zorlu yolculuk başlar. Orta Dünya’nın ve tüm insanlığın kaderi bir Hobbit’in ellerindedir.

Serinin ilk filmi olan Yüzük Kardeşliği kesinlikle fantastik ve eski çağ filmleri severler için kesinlikle izlenmesi gereken bir yapım, konusu ile bile kesinlikle en iyi filmler listesinde olmayı hak ediyor.

 1. Dövüş Kulübü – Fight Clup

 

İMDB Puanı: 8,8

Oyuncular:

 • Edward Norton – Anlatıcı
 • Brad Pitt – Tyler Durden
 • Etli Ekmek – Robert ‘Bob’ Paulsen
 • Zach Grenier – Richard Chesler
 • Richmond Arquette – Stajyer
 • David Andrews – Thomas
 • George Maguire – Grup Lideri
 • Eugenie Bondurant – Ağlayan Kadın
 • Helena Bonham Carter – Marla Şarkıcı
 • Christina Cabot – Grup Lideri
 • Sydney ‘Big Dawg’ Colston – Konuşmacı

Dövüş Kulübü’nün birinci kuralı: Asla bu kulüp hakkında konuşma ve söz etme

Dövüş Kulübü’nün ikinci kuralı: Asla ama asla dövüş kulübü hakkında konuşma ve tek bir söz dahi etme

Jack, hayatının monotonluğuna kapılmış bir sigorta çalışanıdır. Uzun zamandır ‘insomnia’ adı verilen uykusuzluk hastalığından şikâyetçi ve rahatsızdır. Kendi psikolojik sıkıntılarından arınabilmek için terapi gruplarına katılmaktadır. Terapilerden birisinde Marla adında bir kadın ile daha sonraları hayatını tam anlamıyla değiştirecek ve baştan yaratacak olan Tyler Durden ile tanışır. Durden, Jack’in başarmak istediği her şeyi başarmış bir adamdır ve Jack’i hakkında kesinlikle bahsetmemesi ve konuşmaması gereken bir yapı ve organizasyon olan ‘Dövüş Kulübü’ ile tanıştıracaktır. David Fincher’ın kısa sürede üst seviyeye ulaşan filminin popülerliği dillere destan.

Tam anlamıyla en iyi filmler listesine yakışır bir başyapıt ve bu yazıyı okuduktan sonra izleyenler kesinlikle en iyi film önerileri diyeceklerdir diye düşünüyoruz.

 1. Forrest Gump

İMDB Puanı: 8,8

Oyuncular:

 • Tom Hanks – Forrest Gump
 • Rebecca Williams – Park Bankında Hemşire
 • Sally Field – Bayan Gump
 • Michael Conner Humphreys – Genç Orman
 • Harold G. Herthum – Doktor
 • George Kelly – Kuaför
 • Bob Penny – Crony
 • John Randall – Crony
 • Sam Anderson – Müdür
 • Margo Moorer – Louise

 

Forrest Gump, düşük zeka seviyesine sahip genç bir adamdır. Jenny ile tanıştığında ona sırılsıklam aşık olur. Forrest Gump’ın şans eseri tanıştığı kişiler arasında Elvis Presley, Nixon, Kennedy gibi tarihsel isimlerde vardır. Olaylar 50’li yıllar ile 70’li yılların sonuna kadar süren bir tarih aralığında gelişir.

Düşük zeka seviyesine sahip olmasına rağmen oldukça başarılı işlere imza etmiştir. Bazen şans eseri bazen ise sanki IQ seviyesi yüksek birisi gibi davranarak olayların içerisinden bir şekilde çıkmayı başarmıştır. Zeka seviyesinin düşüklüğünden dolayı devlet üniversitelerine girmekte bile zorlanmıştır. Okuduğu okulda Amerikan futbolu takımına girerek olağan üstü işler çıkartmıştır. Şans eseri orduya katılarak Vietnam savaşında bulunmuş ve yine şans eseri olarak gözükse de komutanı ile birlikte 4 arkadaşını daha kurtarmıştır. Amerika’nın en önemli olaylarına şahitlik eder ve hatta dönemin devlet başkanının elini sıkma şerefine nail olur. Gençliğinde yaptıklarının pek farkında olmayan Forrest Gump, yanlışlıkla veya bilerek yaptığı şeylerin ne kadar önemli sonuçlar doğuracağından haberi yoktur.

Tom Hanks’in ölümsüz performanslarından olan Forrest Gump filmi izlenmeye değer filmlerden birisidir ve bu gün hangi filmi izlersek derdine 2 saatliğine de olsa cevap olacak ve sizi senaryosu içerisinde sürükleyerek, filmden tat almanızı sağlayacaktır. En iyi filmler listemizde kendisine 11. sırada yer bulan film kesinlikle çerezini alıp izlenebilecek en iyi filmler arasındadır.

 1. Başlangıç – Inception

İMDB Puanı: 8,7

Oyuncular:

 • DiCaprio – Cobb
 • Joseph Gordon-Levitt – Arthur
 • Ellen Page – Ariadne
 • Tom Hardy – Eames
 • Ken Watanabe-Saito
 • Dileep Rao – Yusuf
 • Cillian Murphy – Robert Fischer
 • Tom Berenger – Browning
 • Marion Cotillard – Mal
 • Pete Postlethwaite – Maurice Fischer
 • Michael Caine – Miles
 • Lukas Haas – Nash

 

Başlangıç, olağanüstü, doğaüstü ve büyüleyici gerçekçi tonları, fantastik ve bilimkurgu dolu estetiği ile birleşen ilginç bir senaryo ve estetiği, Leonardo DiCaprio’nun mükemmel performansı ve diğer oyuncularının olağanüstü performansı ile harmanlanan çok değişik ama bir o kadar da sürükleyici bir film. Bu yapımda Leonardo DiCaprio, çok yetenekli ve kurnaz bir hırsız olan Dom Cobb olarak karşımıza çıkıyor. Uzmanlık alanı, zihnin en karanlık, savunmasız ve kestirilemez olduğu rüya görme anında, bilinçaltının derinliklerinde yatan gizlenmiş ve bir o kadar değerli olan sır ve bilgileri çalmaktır.

Cobb’un bu nadir kişilerde görülen yeteneği, bu nadir rastlanabilecek yeteneği, onu kurumsal casusluğun tehlikeli ve yeni oluşan dünyasında onu aranan bir oyuncu yapmıştır. Aynı zamanda bu durum onu uluslararası bir kaçak yapmış ve sevdiği her şeyin de yok olmasına neden olmuştur. Bu uğurda eşini kaybetmiştir. Cobb’a içinde bulunduğu bu zor ve çekilmez durumdan kurtarmak için bir fırsat sunulur. Cobb’un hayatını geri kazandırabilecek son bir iş.

Tabi bu işi başarabilir ve başlangıcı tamamlayabilirse. Cobb ve takımındaki profesyonel kişilerin yapacağı şey bu sefer zihinden bir bilgiyi çalmak değil kişinin zihnine bir fikir yerleştirmek ve bu olağan işlerinin tam tersi. Eğer Cobb ve ekibi bu işi başarabilirlerse, mükemmel suç bu olacaktır fakat fikri yerleştirecekleri kişi zihin koruması konusunda eğitimlidir.

Leonardo DiCaprio’nun eşsiz oyunculuklarından ve başyapıtlarından olan Başlangıç filmi tam anlamıyla bilinmezliğe yolculuk ve en iyi  filmler listemizde kendine 12. sırada yer buluyor.

Son

En iyi filmler listemizin 1. bölümü burada son buluyor. 2. bölüm en yakın zaman da paylaşılacak. Bu zaman zarfında sizler de bloğumda ki bir çok konuyu okuyabilirsiniz.

12 Popüler Netflix Dizisi listemize buradan ulaşabilirsiniz.

Evde İzlenebilecek Salgın Filmleri listemize buradan ulaşabilirsiniz.

Bu listeyi hazırlamak çok uzun ve uğraş gerektiren bir iş, bu yazıyı hazırlarken kullandığım kaynaklar altta mevcuttur.

 

 

İnstagram adresimizden bizleri takip edebilir, yayınladığımız en son ve güncel yazıları görebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir