1. Anasayfa
  2. Dizi & Film

Spider Man :Örümcek Adam Film İncelemesi

Spider Man :Örümcek Adam Film İncelemesi
Spider Man yeni bölüm ne zaman
0

Bu yazımızda: Örümcek Adam (Spider Man) Filminin Konusu Ne? Türü Ne? Dizi – Film Sitelerinin Filme Verdiği Puanlar Ne?  Başlıkları ile ilgili bilgi verdik, iyi okumalar.

 

Örümcek Adam (Spider Man) Filmi Hakkında

Örümcek adam, Marvel Cosmics tarafından çıkarılmış bir çizgi film kahramanıdır. Orijinal ismi Spider Man olan karakter beyaz perdeye uyarlanmış ve büyük başarılar kazanmıştır. 2002 ABD yapımlı filmin süresi 121 dakikadır. Amazing Fantasy adlı çizgi romanın 15. sayısında  1962 yılında ortaya çıkan karakterin gerçek adı Peter Parker’dır.

 

Örümcek Adam (Spider Man) Filminin Konusu Ne?

Peter Parker sıradan bir lise bir lise öğrencisidir. Bir gün onu örümceğin ısırmasıyla tüm hayatı değişir. Çünkü onu ısıran örümcek sıradan bir örümcek değildir ve onun yaşamını bir anda alt üst eder. Bu örümcek genetik özellikleri değiştirilmiş bilimsel çalışmalarda denek olarak kullanılan bir örümcektir. Bununla birlikte her şey değişmiş ve bu değişiklikler Peter Parker’ın yaşamında yerini almaya başlamıştır.

Örümcek Adam, günümüzde en çok tanınan çizgi film karakterleri arasında yerini almıştır. Serinin ilk filmi gişelerde büyük hasılat yapmıştır. Bu ise seride ki diğer filmlerin oluşmasına neden olmuştur. Film bir aksiyon filmi olup aksiyon severlerin dikkatini büyük oranda çekmeyi başarmış ve beyaz perdede yerini almıştır.

 

Örümcek Adam (Spider Man) Filminin Türü Ne?

Örümcek Adam (Spider Man) filmi, Marver yapımı süper kahraman filmidir. genel olarak Aksiyon ve Kahramanlık konuları işlenen Örümcek Adam (Spider Man) filmi: Süper Kahraman, Aksiyon, Macera, Bilim Kurgu, Fantastik Film türündedir.

 

Dizi – Film Sitelerinin Örümcek Adam (Spider Man) Filmine Verdikleri Puanlar Ne?

2002 tarihli ilk filminden bu yana oldukça beğeni gören Örümcek Adam (Spider Man) filmine Dizi- Film Siteleri tarafından verilen puanlar şu şekilde:

  • IMDb: 2002’den beri yaklaşık 703.000 film severin puanladığı Örümcek Adam (Spider Man) filmi, ortalama olarak 10 üzerinden 7,3 puan aldı.
  • BeyazPerde.com: sitede yer alan 2638 tane eleştirmenin ve izleyicinin puanladığı film, 5 üzerinden 4,3 puan aldı.
  • RottenTomatoes.com: 199 tane eleştirmenin puanladığı film ortalama olarak 100 üzerinden 62 puan aldı.
  • Fullhdfilmizlesene.com: sitede yer alan 2928 izleyicinin ve eleştirmenin puanladığı film 10 üzerinden 9,3 puan almıştır.

 

Bu yazımızda: Örümcek Adam (Spider Man) Filminin Konusu Ne? Türü Ne? Dizi – Film Sitelerinin Filme Verdiği Puanlar Ne?  Başlıkları ile ilgili bilgi verdik, okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Film incelemelerine Dizi & Film kategorimizden göz atabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir