1. Anasayfa
  2. Dizi & Film

The Patriot :Vatansever Filmi İncelemesi

The Patriot :Vatansever Filmi İncelemesi
The Patriot 2 gelecek mi?
0

Merhaba değerli okuyucularımız, bu yazımızda sizin için; Vatansever (The Patriot)  Filminin Konusu Ne? Türü Ne? Dizi – Film Sitelerinin Filme Verdiği Puanlar Ne? Başlıkları ile ilgili yazı yazdık, iyi okumalar.

thumbnail
Önerilen Yazı
Testere (Saw) Filmi İncelemesi

Vatansever Filmi Hakkında

2000 yılı ABD yapımı olan 11 Ağustos 2000 tarihinde vizyona girerek beyaz perdeye yansımıştır. Aksiyon, dram ve savaş türündeki film 165 dakika uzunluğundadır. Filmin yönetmenliğini Roland Emmerich üstlenmiş, film karakterlerine ise Heath Ledger, Mel Gibson, Adam Baldwin, Logan Lerman ve Jason Isaacs hayat vermiştir. Filmin senaryosu Robert Rodat tarafından kaleme alınmıştır. Yapımcıları da aynı zamanda yönetmeni olan Roland Emmerich ve Ute Emmerich’tir.

The Patriot film incelemesi
The Patriot 2 Gelecek mi?

Vatansever Filminin Konusu Ne?

Benjamin Martin savaşmaya gönülsüz bir kahramandır. Ancak Amerikan Bağımsızlık savaşı evine kadar gelmiş ve ailesini tehdit etmeye başlamıştır. Benjamin Martin de tüm gönülsüzlüğüne rağmen kendini savaşın içinde bulunmuş ve 7 Yıl Savaşları’nda çarpışmıştır. Ailesini için barış ortamı yaratmak ve onları barış içinde yaşatmak için savaşmamaya yeminli olmasına rağmen Britanyalıların, Güney Carolina’da bulunan evlerine kadar ilerlemesi ve çocuklarından birini öldürmesi üzerine Martin, vatansever oğlu Gabriel’i de yanına alarak silah kuşanırlar ve kalabalık Briton ordularına karşı bitmek bilmeyen akınlara karışıp cesur bir savaşa girmiştir. İçinde bulunduğu bu savaşta ailesini korumanın tek yolu genç ulusun özgürlüğü için mücadele etmekten geçmektedir. Benjamin Martin’in karanlık geçmişi savaşta peşini bırakmaz.

Vatansever (The Patriot)  Filminin Türü Ne?

Genel olarak Savaş ve Kahramanlık konuları işlenen Vatansever (The Patriot)  filmi: Dram, Savaş ve Gerilim türündedir.

İzleyicilerin Vatansever (The Patriot)  Filmine Verdikleri Puanlar Ne?

Gösterime girmiş olduğu 11 Ağustos 2000 tarihinden bu yana birçok kişi tarafından izlenen ve beğenilen Vatansever (The Patriot)  filmine İzleyicilerin verdiği puanlar şu şekilde:

  • IMDb: Sitede yer alan kullanıcılardan yaklaşık 258.000 film severin puanladığı Vatansever (The Patriot) filmi, ortalama olarak 10 üzerinden 7,2 puan aldı.
  • BeyazPerde.com: 833 tane eleştirmenin puanladığı Vatansever (The Patriot) filmi, 5 üzerinden 4,3 puan aldı.
  • RottenTomatoes.com: RottenTomatoes.com sitesinde yer alan 137 tane eleştirmenin puanladığı film ortalama olarak 100 üzerinden 62 puan aldı.
  • Sinemalar.com: 965 izleyicinin ve eleştirmenin Sinemalar.com üzerinden puanladığı film 10 üzerinden 8,3 puan almıştır.

Bu yazımızda sizin için; Vatansever (The Patriot)  Filminin Konusu Ne? Türü Ne? İzleyicilerin Filme Verdiği Puanlar Ne? Konuları ile ilgili bilgi verdik, okuduğunuz için teşekkür ederiz.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir