1. Anasayfa
  2. Finans

Eğitim kredisi veren bankalar

Eğitim kredisi veren bankalar
Eğitim kredisi veren bankalar
0

Eğitim kredisi veren bankalar kısa sürede özellikle eğitim gören öğrenciler tarafından sıklıkla merak edilen bir konu haline geldi.

Eğitim kredisi veren pek çok banka bulunuyor. Bu bankalar öğrencilere sunduğu destek ile birlikte hem ailelerin cebini ferahlatıyor hem de öğrencilerin rahat bir öğrencilik hayatı yaşamasını sağlıyor. Öğrencilere eğitim kredisi veren birçok banka yer alıyor.

thumbnail
Önerilen Yazı
En Uygun İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar Ve Faiz Oranları

Öğrenciye eğitim kredisi veren bankalar

Öğrenciye eğitim kredisi veren bankalardan birisi Ziraat Bankası olarak karşımıza çıkıyor. Bu banka, öğrencilere 36 aya kadar vadeli kredi imkanı sunuyor. Hem öğrencilere hem kursiyerlere ödenen bu kredi için gereken belgeler arasında başvuru formu, nüfus cüzdanı, gelir belgesi, fatura, eğitim belgesi ve şubede istenebilecek ek belgeler yer alıyor. Ziraat Bankası’nın örnek ödeme tablosuna göre eğer öğrenci 15.000 TL’lik 36 ay vadeli bir kredi alırsa %1,54 faiz oranı ile aylık 574,22 TL ödüyor.

Eğitim kredisi veren bankalardan birisi de Denizbank olarak karşımıza çıkıyor. DenizBank, öğrenciler için %1,9 faiz oranı ve 36 ay vadeye kadar kredi imkanı sunuyor. Örnek bir ödeme planına göre DenizBank, 10.000 TL’lik eğitim kredisini %1,9 faiz oranı ile birlikte aylık 410,19 TL’ye dağıtıyor.

Eğitim kredisi veren bankalar
Eğitim kredisi veren bankalar

Eğitim kredisi veren bankalardan birisi de Türkiye İş Bankası olarak karşımıza çıkıyor. Türkiye İş Bankası, 36 aya kadar vade imkanları ile birlikte öğrenciye uygun miktarda kredi sunuyor. Eğitim kredisi faiz oranları kredi notuna göre %2,3’e kadar ulaşabiliyor.

Eğitim kredisi imkanı sunan bankalar arasında Halkbank da yer alıyor. Öğrencilere 100.000 TL’ye kadar eğitim kredisi veren Halkbank, 52,50 TL kredi tahsis ücreti sonrasında bu krediyi öğrenciler ile buluşturuyor. Değişen faiz oranı ve 36 ay vade ile birlikte dağıtılan eğitim kredisi öğrenciler için oldukça faydalı.

Örnek bir ödeme tablosunu incelediğimizde 10.000 TL’lik bir kredinin 36 ay vadesi bulunduğunda ve aylık faiz oranı %1,58 olduğunda banka müşterisinin yapacağı geri ödeme aylık 385,81 TL olarak yer alıyor. Eğer banka kullanıcısı %1,63 faiz oranından yararlanırsa bu sefer aylık 389,56 TL geri ödeme yapacak. Şunu da belirtelim ki faiz oranı kredi notuna göre belirleniyor.

Finansa dair makalelerimize Finans kategorimizden ulaşabilirsiniz

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir