1. Anasayfa
  2. Finans

Pi Coin Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Pi Coin Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Pi Coin hakkında bilinmesi gereken detaylar
0

Pi Coin hakkında bilinmesi gerekenler neler? Bu konuda Pi Coin ile ilgili kullanıcıların bilmesi gereken şeylerden bahsediyor olacağız.

Pi Coin, günümüzün en popüler kripto paralarından birisi haline gelmiş durumda. Henüz piyasada yer edinmese de şu anda yüz binlerce kullanıcıya sahip. Kripto paranın kısa sürede bu kadar çok büyük bir topluluğa hitap etmesinin sebepleri arasında insanların yatırım yapma ve daha çok gelir elde etme amacının olması. Pi Coin geliştiricilerinin bu para birimi hakkında verdiği bazı bilgiler bulunuyor.

İlginizi çekebilir

Shiba coin neden düşüyor? Shib coin ne zaman yükselecek?

Pi Coin hakkında bilinmesi gereken detaylar

Pi Coin geliştiricileri tarafından kurulan Pi Coin, uzun süredir kullanıcıların ücretsiz bir şekilde madencilik yapmasını sağlıyor. Kullanıcılar Pi Coin üzerinden para biriktirerek bu coinleri biriktiriyor ve gelecekte maddi kazanç elde etme umuduyla bekliyor. Her gün günde 1 defa kazım yapma işlemini aktif eden kullanıcılar, belirli miktarda kazanç elde ediyor. Bu kazançlar, referanslara göre değişiklik gösterebiliyor. Referans ne kadar fazla olursa kazanç da o kadar artıyor.

Pi coin
Pi coin hakkında bilinmesi gerekenler

Kullanıcıların Pi Coin hakkında merak ettiği sorulardan birisi bu sistemin mobil üzerinde nasıl çalıştığı. Bazı kişiler bu madencilik yönteminin mobil telefonun işlemcisini kullandığını düşünebilir fakat aslında durum öyle değil. Pi Coin için geliştirilen madencilik uygulaması, kendi sunucusunda kazım işlemi yapıyor. Kullanıcı isterse uygulamanın arka planda çalışmasını kapatabilir ve bunu deneyebilir.

Pi Coin hakkında bilinmesi gerekenler arasında bu para biriminin ne zaman borsaya gireceği, ne zaman piyasada yer edineceği. Şu anda herhangi bir değeri bulunmayan Pi Coin, borsada da yer almıyor. Bu paranın her ne kadar yüz binlerce kullanıcısı olsa da geliştiricilere göre henüz işlemler tam olarak bitmedi, geliştirme süreci sürüyor. Geliştiriciler tarafından yapılan açıklamaya göre Pi Coin hazır olduğunda bu para için bir market kurulacak ve buradan alış satış işlemi yapılabilecek. Diğer borsaların ise bu para birimini eklemesi vereceği kararlara bağlı fakat bu kadar çok kullanıcısı olan bir para biriminin borsalar tarafından kabul edileceği düşünülüyor.

Pi Coin aşamaları hakkında bilgi

Pi Coin ekibi, Pi Coin para birimi hakkında bazı bilgileri kullanıcılar ile paylaşıyor. Aşamaları hakkında bilgiler sunan ekip, kullanıcıları nelerin beklediğini anlatıyor. Pi Coin ilk aşamada yani 14 Mart 2019 tarihinde tüm kullanıcılara açık hale geldi. Kullanıcılar mobil cihaz üzerinden madencilik yaparak Pi Coin kazmaya ve bu parayı biriktirmeye başladı. Pi Coin sahibi olan kullanıcılar, elde ettikleri bu parayı halen biriktirmeye ve gelecekte zengin olma hayali kurmaya devam ediyor.

Bir diğer aşamada yani 2. aşama ile birlikte Pi Coin artık testlere başladı. Bu testler arasında para alma ve gönderme testi olmakta. 3. aşama ile birlikte ise Pi Coin artık borsada yerini alabilir hale gelecek. 3. aşama henüz gerçekleşmedi fakat yakın zamanda bu aşamanın da aşılması bekleniyor. Şu anda milyonlarca Pi Coin kullanıcısı bu paraları biriktirerek umut içerisinde 3. aşamayı bekliyor.

Pi Coin yetkilileri, bu para biriminin kullanımı için bir mağaza inşa ediyor. Mağaza tamamlandığında artık 3. aşamaya resmî olarak geçilmiş olacak ve para mağaza üzerinde kullanılabilecek. Paranın borsaya girip girmeyeceği ise borsaların vereceği bir karar olduğundan dolayı bu konuda net bir bilgi veremeyiz. Şu tahmini yapabiliriz ki bu para birimi şu anda milyonlarca kullanıcı tarafından biriktiriliyor. Bu da borsaya giriş işlemlerinin hızlı gerçekleşeceği anlamına geliyor.

Özet geçmek gerekirse Pi Coin son aşamaya çok yaklaştı gibi duruyor. Zaman zaman yeni duyurular paylaşan ekip, Pi Coin için bir mağaza geliştiriyor ve bunun yanı sıra gerçek parayla bu paranın değerinin belirlenmesi için çalışmalar yapıyor.

Diğer Kripto paralar ile ilgili yazılarımıza Finans kategorimizden ulaşabilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir