1. Anasayfa
  2. Dizi & Film

John Wick 2 Film İncelemesi

John Wick 2 Film İncelemesi
John Wick 2
1

John Wick 2

Bu gün sizlerle aksiyon filmi severlerin popüler filmlerinden birisi olan ve en iyi aksiyon filmi olarak gösterilen hatta en iyi aksiyon filmleri arasında yerini almış bir yapım olan John Wick filmini inceliyoruz. Aksiyon tarzında filmler seviyorsanız bu filmi izlemenizi kesinlikle tavsiye ederim.

thumbnail
Önerilen Yazı
John Wick 1 Film İncelemesi

Birçok olayın sonrasında ‘tekrar’ emekliliğe ayrılan John Wick’in bu emeklilik macerası aşağı yukarı beş dakika sürer ve kapısı eski dostu Santino d’Antonio tarafından çalınır. Kendisi bir vakitler John Wick’in bu karanlık dünyadan kurtulabilmesi ve sorunsuz bir şekilde ayrılması için büyük bir yardımda bulunmuş ve bunu yapar iken kan mührünü kullanarak Wick’i kendine bir hayat boyu borçlu bırakmıştır.

Sonunda bu borcu tahsil etmek için geri dönen Santino, Wick’ten bir kişiyi öldürmesini ister. Elbette işler aniden sarpa sarar ve John Wick kendisini tekrar bütün hedeflerin kendisini gösterdiği, başına ödül konulduğu amansız bir aksiyonun içerisinde bulur.

İMDB Puanı: 7,5

Oyuncular:

  • Keanu Reeves – John Wick
  • Riccardo Scamarcio – Santino D’Antonio
  • Ian McShane – Winston
  • Ruby Rose – Ares
  • Common – Cassian
  • Claudia Gerini – Gianna D’Antonio
  • Lance Reddick – Charon
  • Laurence Fishburne – Bowery King

evdeneyapapilir.com John Wick 2 Eleştirisi

Filmin ilk serisinde basmakalıp bir konu içerisinde yüzüp en azından dövüş sahnelerinin kalitesine hayran olduğumuz John Wick öyküsü tekrar senaryoyu çok takmayan dövüş dolu ve vurdulu kırdılı durumuyla karşımıza çıkıyor. John Wick olmaya daha başından övgü yapıp, bizi filmi sevmeye şartlamaya çalışan yapım bitmek bilmeyen bir intikam öyküsünden intikam alıyor gibi uzadığını fark etmiyor.

Keanu Reeves ifadesiz ve duygusuz yüz hatlarıyla karısını kaybeden, onun yerine arabasını ve köpeğini koymaya ve beladan uzak durmaya çalışan imajından ödün vermese de tekrar ortalıkta temizlemedik adam bırakmıyor. Herkes John Wick kendisini öldürsün diye üstüne koşarken, öykü tekrar klişe bir biçimde ortalıkta gezinmeye devam ediyor.

Dizi & Film

Kaynak 1 2 3

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

  1. İzlediğim en iyi filmlerden biriside bu tavsiye ederim herkese.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir